Tenistka Plíšková odvrací úder soupeřky Coco Vandewegheové
Foto: http://www.usopen.org/en_US/news/galleries/2017-09-06/2017-09-06_pliskova_vs_vandeweghe.html?chip=1

Semifinále ženské dvouhry na US Open bude bez české zástupkyně. Po Kvitové padla i Plíšková

Tenistka Plíšková odvrací úder soupeřky Coco Vandewegheové

Karolína Plíšková se ve čtvrtfinále US Open prala především sama se sebou. Přestože celkově chybovala méně než její soupeřka Coco Vandewegheová, svými jednadvaceti nevynucenými chybami jí vítězství usnadnila a zápas prohrála ve dvou setech 6:7 a 3:6. Česká tenistka navíc přišla po osmi týdnech o tenisový trůn.

Plíšková si zápas komplikovala od samého začátku. Už ve třetí hře ztratila podání a musela dotahovat ztrátu dvou gamů. To se jí však povedlo a vyrovnala na 4:4. Další dva servisy si již bývalá světová jednička udržela a dostala se do vedení 6:5. Ve dvanácté hře, v níž mohla dokonat dokonalý obrat, měla dokonce výhodu setbolu. Ten ale česká tenistka nevyužila, když napálila bekhendový obranný míček pouze do sítě, a Vandewegheová prodloužila první set do tiebreaku. V něm si Američanka hned na začátku vypracovala tříbodový náskok, jenž udržela až do konce zkrácené hry a vyhrála 7:6.

Druhý set se pro českou hráčku vyvíjel podobně jako ten první. Na rozdíl od toho prvního však nedokázala ani vyrovnat. Ztratila servis ve čtvrté hře, na který ještě zareagovala a zkorigovala stav na 2:3, v následujícím gamu však znovu nezvládla podání, což bylo rozhodující. Vandewegheová si zbytek zápasu pohlídala a postoupila mezi nejlepší čtyři. V semifinále narazí na lepší z dvojice Keysová, Kanepiová. Pokud by zvítězila první jmenovaná, o finále by se utkaly pouze hráčky americké národnosti.

Plíšková kromě dnešních dvou setů ztratila i prvenství v žebříčku WTA, na kterém ji po osmi týdnech vystřídá přemožitelka Petry Kvitové ze čvrtfinále Gabrina Muguruzaová. Semifinále ženské dvouhry se tak bude muset obejít bez českých zástupkyň.

Autor: Pavel Tylšar
71 0