Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands
Foto: Facebook - Lucie Šafářová Official

Šafářová s Mattek-Sands jsou v semifinále, dál jde i Siniaková s Hradeckou!

Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands

Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands s přehledem postupují do semifinále. Kromě nich postupuje české duo Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká.

Nasazené jedničky Lucie Šafářová s Bethanie Mattek-Sands vstoupily do čtvrtfinále proti belgicko-italskému páru Kirsten Flipkens a Francesce Schiavone jako jasné favoritky.  A svou roli zvládl oblíbený tým s přehledem - vítězství slavily za hodinu a sedmnáct minut. 

V prvním setu předvedly Lucka s Bethanii suverénní výkon. V druhém setu nastaly pro team Bucie malé komplikace, když Mattek-Sands dvakrát ztratila své podání, naštěstí tyto ztráty se povedlo následně nahradit při servisu Kirsten Flipkens. Celý zápas ovládla česko-americká dvojice v poměru 6:2 a 6:4.

O překvapení se postaral pár ve složení Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká, které se ve čtvrtfinále střetly s druhým nasazeným párem a olympijskými vítězkami Ekaterinou Makarovou a Elenou Vesninou. Ruský pár, jenž spolu hraje již od roku 2012 ani tentokrát nedokázal najít úspěšný recept na české duo. Stejně jako v Indian Wells se Hradecké se Siniakovou podařilo zvítězit. První set získaly pro sebe Kateřina s Lucií v poměru 6:1. Druhý set si ovšem řádně zkomplikovaly, když se dostaly pod velký tlak a prohrávaly 4:1. Pak se česká dvojice nesmírně zvedla a vyhrála pět gemů v řadě. V semifinále se střetnou s australskou dvojicí Ashleigh Barty a Casey Dellacqua.

Andrea Hlaváčková se svým parťákem Francouzem Edouardem Rogerem-Vasselinem skončili před branami finále. V semifinálovém zápasu nestačili na kanadsko-indický pár Gabriela Dabrowski a Rohan Bopanna. V prvním setu přitom česko-francouzská dvojice vedla už 5:3, jenže pak prohráli čtyři gemy v řadě a o set přišli. Druhé podání bylo více pod taktovkou kanadsko-indického páru, který se nakonec radoval z vítězství 7:5 a 6:3.

121 0