Česká tenistka Karolína Plíšková

Pondělí se Čechům vydařilo. Dnes vstupují do turnaje konkurentky o post světové jedničky

Pouze jediné utkání dopadlo nezdarem, když Markéta Vondroušová nestačila na Číňanku Peng. Zbylí Češi vkročili do turnaje vítěznou nohou. Dnes čekají úvodní souboje i dvě hlavní aktérky o post světové jedničky, Karolínu Plíškovou a Angelique Kerber.

Až nečekaně se daří během travnatého Grand Slamu Lukáši Rosolovi. Ten po úspěšné kvalifikaci prošel i přes první kolo, ve kterém porazil ve 4 setech Švýcara Laaksonena. Jeho příštím soupeř však bude obtížný. Čeká jej totiž Gilles Müller z Lucemburska, který plní na turnaji roli nasazené šestnáctky.

Pořádně se nadřel Jiří Veselý. Toho čekal v úvodním kole Ukrajinec Marchenko. A 117. hráč světa pořádně stížil Veselému cestu do dalšího kola. Jirka absolvoval s Marchenkem pětisetovou bitvu, která nakonec vyzněla pro Čecha, který ovládl rozhodující sadu jednoznačně 6:1. V dalším kole čeká Veselého velmi nepříjemný Ital a nasazená osmadvacítka, Fabio Fognini.

V úvodním kole se navíc zrodilo jedno velké překvapení. Na raketě Rusa Medvedeva totiž skončila nasazená pětka, Švýcar Stan Wawrinka.

Mezi ženami jsme žádnou velkou senzaci neviděli. Navíc dařilo se Češkám. Jako první z našich vstoupila na kurt Barbora Strýcová, jenž vyřadila poměrně hladce nepříjemnou Paraguajku Veronicu Cepede po setech 6:3 a 6:3. Zanedlouho po ní uspěla také Kristýna Plíšková, která porazila výše postavenou Robertu Vinci 7:6 a 6:2. Druhou jmenovanou čeká v druhém kole souboj s Řekyní Sakkari, která překvapivě na úvod turnaje vyřadila Kateřinu Siniakovou. Strýcová se v druhém kole utká s mladou Japonkou Osaka.

Úvod zvládla také Petra Kvitová. Navrátivší se po zranění již dokázala vyhrát turnaj a na Wimbledonu je pasována do role favoritky. S Johannou Larsson musela sice na úvod zápasu obracet skóre, ale nakonec s přehledem zvítězila poměrem 6:3 a 6:4. V dalším ji čeká 95. hráčka světa, Američanka Madison Brengle.

Kdo v pondělí neuspěl, tak byly zmíněné Siniaková s Vondroušovou. První jmenovaná nestačila překvapivě na Řekyni Sakkari a Vondroušové přidělil těžký los Číňanku Shuai Peng, se kterou nakonec prohrála ve třech setech.

Dnes jde do boje kromě Čechů též světová jednička Angie Kerber, kterou na úvod čeká souboj s Američankou Falconi. Na kurtech dnes také uvidíme Denisu Allertovou, Karolínu Plíškovou, Adama Pavláska a a Tomáše Berdycha.