Petra Kvitová po čtvrté za sebou vypadla ve druhém zápase

Plíšková začala v Cincinnati vítězně. Dnes bude dohrávat duel s Italkou Giorgi

Světová jednička mezi ženami, Karolína Plíšková, začala turnaj v Cincinnati, kde obhajuje celkové prvenství, vítězně. Rusku Natalii Vichljancevou porazila během 67 minut 6:2 a 6:3. Naopak Petra Kvitová již počtvrté za sebou končí ve druhém zápase.

Karolína Plíšková zvládla zlomové okamžiky zápasu. Zatímco ruské hráčce odvrátila celkem pět breaků, sama na začátku obou setů dokázala soupeřce prolomit podání a dovést utkání do vítezného konce. Zatímco Plíšková vypadala na kurtu jistě a uvolněně, Rusce se nedařil backhand. Ve třetím kole se Plíšková utká s Italkou Giorgi, která dokázala světovou jedničku letos v Praze na antuce porazit 7:6 a 6:2. Utkání se bude kvůli dešti dohrávat dnes od 19:00. Karolína si v něm vedla znamenitě, v prvním setu vedla 3:0, než ji a soupeřku vyhnal z kurtu prudký liják.

To Petra Kvitová prodloužila prohru ve druhých vystoupení na turnaji na čtyři v řadě. Nad její síly byla Sloane Stephensová z USA, která v prvním kole přešla přes Lucii Šafářovou. Američanka měla v zápase navrch, první set zvládla 6:2 a ve druhém vedla již 3:0, když si Kvitová vzala medical timeout kvůli bolavému stehnu. Přestávka jí viditelně prospěla, Petra přestala kazit a dotáhla se až na rozdíl jediného gemu, nicméně to nestačilo a Stephensová nakonec dotáhla i druhý set do vítězného konce, a to 6:3.

Autor: Lukáš Michálek