Muguruza vyhrála turnaj WTA v Cincinnati
Foto: www.facebook.com/GarbiMuguruza/photos

Plíšková stále vévodí ženám! Španělka Muguruza povolila Rumunce pouze gem. V mužích se raduje Bulhar Dimitrov!

Muguruza vyhrála turnaj WTA v Cincinnati

Světovou jedničkou je i po dnešku Karolína Plíšková. Rumunka Halep totiž nezvládla finále a nesesadila z trůnu českou hráčku. Mužskou část opanoval Grigor Dimitrov.

Necelou hodinu trvalo finálové klání mezi Španělkou Muguruza a Rumunkou Halep. Po setech 6:1 a 6:0 se raduje španělská hráčka, která se díky titulu z Cincinnati posune v žebříčku na třetí místo, Halep zůstane druhá o pouhých 5 bodů za Karolínou. 

Rumunka Halep letos prohrála již třetí finále a také potřetí propásla šanci stát se světovou jedničkou. První finále nezvládla v květnu v Římě proti Ukrajince Svitolině. Následně prohrála finále French Open, což ji stálo nejen titul, ale i možnost stát se číslem jedna. Podruhé se mohla stát nejvýše hodnocenou ženou, pokud by postoupila do semifinále Wimbledonu, tam však vypadla o kolo dříve. A nyní v Cincinnati opět přišla o obojí.

Historický kariérní úspěch se povedl Grigoru Dimitrovovi, který zdolal Australana Kyrgiose 6:3 a 7:5 a kromě trofeje si připíše na účet 954 225 dolarů. Hlavně druhý set budil pozornost, oba tenisté si drželi podání, než Kyrgios v jedenáctém gemu předvedl tři dvojchyby. Nabídnutým breakem Bulhar nepohrdnul a díky tomu zvládl 85 minut trvající finále.

115 0