Plíšková prohrála v semifinále v Cincinnati

Plíšková končí v semifinále a bude se strachovat o post světové jedničky! Z turnaje vypadl také Španěl Nadal!

Karolína Plíšková prohrála v semifinále se Španělkou Muguruza a v Cincinnati titul neobhájí. V mužské části zase nestačil na svého soupeře Rafael Nadal, který se loučí již ve čtvrtfinále.

Tři vítězné zápasy během 24 hodin, to by zvládl jen málokdo. Bohužel Karolíně Plíškové se to nepovedlo. V semifinále turnaje v Cincinnati podlehla Španělce Muguruza 3:6 a 2:6, navíc může přijít po pěti týdnech o post světové tenisové jedničky, pokud Rumunka Halep zvládne finálové klání právě proti španělské tenistce.

V samotném zápase byla na Karolíně vidět nahromaděná únava, neměla tak kvalitní podání a celkově kazila více, než je u ní obvyklé. Na začátku druhého setu jí sice svitla naděje, když při servisu soupeřky vedla již 0:40, jenže šanci nevyužila, za stavu 2:3 prohrála své podání a za hodinu a 19 minut také celý mač.

S turnajem se loučí také Rafael Nadal, který ve čtvrtfinále mužské části nestačil na Australana Kyrgiose po setech 2:6 a 5:7. Jedinou útěchou pro „Rafu" je fakt, že se po více než třech letech vrátí na pozici světové jedničky žebříčku ATP, kde vystřídá zraněného Brita Murrayho.

Autor: Lukáš Michálek