Česká tenistka Petra Kvitová

Petra Kvitová ovládla turnaj v Birminghamu a slaví jubilejní 20. trofej

Petra Kvitová zahájila travnatou část sezóny bravurním způsobem a svým soupeřkám poslala jasný vzkaz: Jsem zpátky!

Návrat jako z říše snů předvedla Petra Kvitová. Na travnatém turnaji v Birminghamu získala svůj jubilejní dvacátý titul kariéry! Ve finále porazila Australanku  Ashleigh Barty 4:6, 6:3 a 6:2.

Po dlouhodobé pauze kvůli vážnému zranění ruky se Petra představila teprve na svém druhém turnaji. V generálce na legendární Wimbledon předvedla famózní výkon a zaslouženě slaví titul, díky němuž se ve světovém žebříčku posune na 12. místo. „Je nádherná, ano.Ráda hraju finále a na trávě zvlášť, ráda bych jich měla víc. Mám za sebou úžasný turnaj a děkuji za divokou kartu, že jsem tady mohla hrát," neskrývala po vítězství dojetí Kvitová.

Do zápasu přitom vstoupila lépe její soupěřka, 77. hráčka světa Australanka Barty, která se dostala do vedení 3:1. Kvitová musela v tu chvíli odvracet dva breakbally, její kouč Jiří Vaněk ji však uklidňoval a věřil, že její šance teprve přijde. A taky přišla. Za stavu  4:5 měla Kvitová první dva  breakbolly, bohužel ani jeden z nich nedokázala proměnit. Druhý set byl pro českou tenistku mnohem povedenější, její protihráčka nepodávala tak dobře a Kvitová vyrovnala na 1:1.

Rozhodující set začal vyrovnanou hrou, australská hráčka, jež předtím vyřadila Markétu Vondroušovou a Barboru Strýcovou, se však do vedení nedostala. Od stavu 2:2 a 0:40 však Petra začala naprosto dominovat, soupeřce povolila už jen jediný fifteen a celý zápas zakončila esem.

Není pochyb, že Petra je po zranění zpátky a je připravena vyhrávat. „Těšila jsem se na trávu. Chtěla jsem na ní hrát a zlepšit svou hru. Neměla jsem žádná konkrétní očekávání, nedávala si cíle. Snažila jsem se pouze hrát co nejlépe a to se mi povedlo. Snad to tak půjde i dále," věří Petra. Na letošním grandslamu v All England bude Kvitová patřit k velkým favoritkám.  Petra Kvitová a dvacátý titul Zdroj: facebook/české srdce=tenisové srdce

Autor: Hana Řeháková