Barbora Strýcová postupuje v Aucklandu do čtvrtfinále

Perfektní vstup do sezóny! Plíšková postoupila do druhého kola, Strýcová ve čtvrtfinále

Skvěle do nové sezóny vstoupily tenistky Barbora Strýcová a Karolína Plíšková. Obě si na turnajích připsaly první výhru a ukázaly tak, v jaké pohodě hrají.

Česká tenistka Barbora Strýcová vstoupila do sezóny zápasem proti Saře Erraniové na turnaji v australském Aucklandu. První set probíhal pro českou hráčku vcelku bezproblémově. Strýcová vzala Italce dvě podání a vedla 4:1. I přes chvilkové zaváhání a ztrátu vlastního podání nakonec Češka první set vyhrála 6:4. Lépe vstoupila i do druhé sady. Vedla 5:3 a vypadalo to na rychlý konec utkání. V deváté hře však Erraniová zavelela k obratu a ve zkrácené hře nakonec druhý set vyhrála. Rozhodující sada se nesla v duchu ztracených podání. Napínavou bitvu nakonec vyhrála Barbora Strýcová, která soupeřku udolala 6:4 a postoupila tak do čtvrtfinále, ve kterém narazí na švédku Johannu Larssonovou.

Bývalá světová jednička Karolína Plíšková narazila v čínském Šen-čenu na Lotyšku Jelenu Ostapenkovou. S tou se utkala podruhé v krátké době a opět nezaváhala a vyhrála 2:0 na sety. V první sadě vedla 5:0 a i přes ztrátu šestého gamu si došla pro vítězství 6:1. Druhý set už byl vyrovnanější. Za stavu 4:4 vzala Plíšková Lotyšce podání a při svém podání potvrdila svou dominanci a druhý set vyhrála 6:4. Plíšková tak postupuje do druhého kola turnaje, v němž si zahraje proti Rumunce Aně Bogdanové.

Na turnaji v Šen-čenu se představila také česká dvojice Krejčíková/Siniaková. Ta vládla zápas s dvojicí Koviničová/Rodinová 6:2 a 6:2.

Ke svému prvnímu zápasu v sezóně nastoupila také Andrea Sestini Hlaváčková s novou deblovou spoluhráčkou Čchan Jüng-žan. Dvojice začala rok vítězně, když na turnaji v Brisbane porazila Krajiceková/Kudrjavcevová 2:0 na sety.

Méně se už dařilo deblistce Štefkové, která se svou spoluhráčkou, američankou Muhammadovou, nestačila na dvojici Erraniová/Schoofsová 4:6 a 2:6.

Autor: Jakub Netahlo