Vítězky semifinálových duelů ženské části US Open
Foto: https://twitter.com/usopen

Nečekané finálové složení ženských dvouher na US Open!

Vítězky semifinálových duelů ženské části US Open

Při pohledu na složení semifinálových dvojic si musela většina fanoušků říct, že minimálně jedna ze dvou přemožitelek našich tenistek musí postoupit do finále, nejspíš obě. Jenže je všechno jinak.

Jako první se do finále dostala Sloane Stephens. V prvním setu porazila Venus Williams jasně, 6:1. Sedmatřicetiletá Američanka se však nevdávala a oplatila ještě tvrději, nadělila soupeřce kanára! Jestli všichni na kurtu čekali, že se z toho 83. hráčka žebříčku složí, šeredně se pletli. Třetí sada nabídla dlouhou bitvu, která trvala o zhruba 20 minut více, než předchozí dva sety. Klíčová byla desátá hra, kdy Venus chyběly uhrát dva balónky k postupu. Nestalo se tak a Stephens zápas obrátila a třetí sadu vyhrála 7:5. 

„Nedokáži vyjádřit slovy, jak se právě cítím. Je to dobrodružství, které nejde popsat. Kdyby mi někdo řekl, že po comebacku dojdu do grandslamového finále, asi bych omdlela. Vyžadovalo to spoustu boje a odříkání, abych tu teď mohla být.“ narážela Američanka na své zranění, díky kterému se na kruty vrátila před dvěma měsíci.

Ve finále se jí postaví Madison Keys. Ta si poradila s přemožitelkou Plíškové jasně, 6:1 a 6:1. To, co zdobilo Vandewegh proti Karolíně, tedy servis a minimum chyb, jako by si Coco ve čtvrtfinále vyplýtvala. Bez jediného esa a se 22 nevynucenými chybami neměla proti výborně hrající Keys šanci. 

„Cítím se naprosto úžasně. Víte, jsou věci, o kterých, když vyrůstáte, sníte. A jedním z těch snů tu bylo sedět jako finalistka US Open.“

Keys také prozradila, že se Stephens mají velmi dobrý vztah. V juniorech spolu hrávaly turnaje, byly součásti fedcupového týmu a občas si spolu vyjdou. Uvidíme, jak moc se budou šetřit v zítřejším finále.

100 0