Plíšková s Kvitovou
Foto: Facebook: Czech Fed Cup Team

Návrat Petry Kvitové k fedcupovému týmu. Česká lvice se chystá na duel se Švýcarkami

Plíšková s Kvitovou

Ve skvělé náladě se připojila Petra Kvitová k českému fedcupovému týmu. Na turnaji v Petrohradu dokázala porazit všechny konkurentky, včetně dvou hráček Top 10, a vybojovat titul. Nyní se spolu s dalšími Češkami bude připravovat v O2 Aréně na střetnutí se Švýcarskem.

Se svým výkonem na petrohradském turnaji byla Kvitová velmi spokojená. „Odehrála jsem tam pět těžkých zápasů. Byly na hodně vysoké úrovni. Doufám, že si to přenesu i sem," svěřila se hráčka médiím.

Do Prahy přiletěla Petra Kvitová již během včerejšího poledne, ovšem povrch kurtů v O2 Aréně otestuje až ve středu. Se svými kolegyněmi  zatím absolvovala  týmovou večeři a jak sama říká, zaplula do jejich rytmu. Na trénink i zápasovou atmosféru se již těší o to více, že loni se této pro Češky úspěšné soutěže nemohla účastnit.

„Těším se moc. Je to něco, co během sezóny nemáme a na pár týdnů v roce se stmelíme. Když to vyjde dobře, tak na tři týdny," prohlásila Petra Kvitová. Zároveň ale dodala, že vybojovat postup nebude nic lehkého. Na jejich straně ale bude domácí publikum, které bude tenistky mohutně hnát k vítězství.

Sama ještě neví, zda nastoupí i do nějakého zápasu nebo bude své kolegyně podporovat z tribuny. Svým vítězstvím v Petrohradu se totiž na poslední chvíli stala českou dvojkou a přidala tak Petru Pálovi dalších starostí. Nutno ovšem dodat, že příjemných. Sám Pála v rozhovoru prohlásil, že Česko nastoupí ve velmi silném složení a k zápasu může nastoupit prakticky kdokoliv.

Autor: Hana Řeháková
93 192