Lucie Šafářová

Miami: Postupuje Šafářová. Veselý porazil bývalou světovou dvojku!

Na padesát procent vyšla českým tenistům noc na dnešek. Zatímco po těžkých bitvách postoupili Lucie Šafářová a Jiří Veselý, s turnajem se hned v prvním kole rozloučili Kateřina Siniaková a Adam Pavlásek.

Lucie Šafářová Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam

Česká tenistka Lucie Šafářová i nadále potvrzuje stoupající singlovou formu. I když v úvodním kole proti Belgičance Yanině Wickmayer to byl opravdu boj na ostří nože. Právě v prvním setu měla zprvu navrch hůře žebříčkově postavená Wickmayer, jenž se dostala do vedení 5:3 a šla podávat na vítězství v setu. Naštěstí pro Lucku nedopodávala. Šafářová jí poměrně jednoduše vzala servis a dotáhla sadu až do tie-breaku, který opanovala jasným způsobem 7:2.

Druhý set již byl napínavější. Poté, co každá z tenistek ztratila jednou servis byl průběh setu vyrovnaný až do desáté hry. Šafářová vedla 5:4 a Belgičanka šla na servis. A znervózněla. Lucka Yaninu zatlačila a vynutila si shodu. V té se dostala dvakrát do výhody, což pro ni znamenalo také match ball. A právě ten druhý využila a Belgičanku Wickmayer tak porazila za necelé dvě hodiny poměrem 7:6 a 6:4. V druhém kole čeká Lucku těžký oříšek v podobě Daryi Gavrilovy.

Chvíli po začátku zápasu Šafářové nastoupila na kurt také Kateřina Siniaková hrající proti světové deblové jedničce, Bethanie Mattek-Sands. Divácky to byl velmi atraktivní zápas, jelikož obě tenistky předváděly výborné údery, naopak také kazily někdy jasné míče. Z obou důvodů bylo k vidění velké množství ztracených podání na obou stranách. První sadu lépe zakončila Američanka, když vyhrála 6:4. Ovšem prostřední sada patřila Siniakové, když při vedení 5:4 zatlačila Američanku Mattek-Sands, přes shodu jí vzala servis a vyrovnala stav zápasu na 1:1.

Třetí set už byl klidnější a přinesl jediný break. A o ten se bohužel hned na úvod postarala Mattek-Sands, po kterém šla do rychlého vedení 2:0. Náskok jednoho breaku již nepustila, rozhodující set ovládla poměrem 6:4 a postoupila do druhého kola, kde ji čeká Elina Svitolina.

Jiří Veselý nezažívá povedený úvod do sezóny, ale noční zápas s bývalou světovou dvojkou Tommy Haasem mu vyšel na jedničku. V úvodním setu unikl Haasovi z 5 set ballů v desáté hře. Ovšem Němec si to nakonec vybral a celkově šestý set balll využil v pozdější zkrácené hře a šel do vedení 1:0 na sety.

Druhý a třetí set byly velmi rychlé. V tom prostředním si Veselý připsal oproti Haasovi o jeden break navíc a po využitém první set ballu při vlastním podání vyrovnal stav zápasu na 1:1. Rozhodující set byl vyrovnaný až do samotného závěru. V jedenácté hře německý tenista chyboval a přišel velmi hladce o své podání. Veselý vedl 6:5 a šel na servis. A nezaváhal. Využil v pořadí druhý match ball a postoupil do druhého kola, kde narazí na turnajovou devatenáctku, Alberta Ramose.

Jak předpovídali boomakeři, tak se také stalo. I když byl Američan Taylor Fritz o 30 příček hůře postaven než český tenista Adam Pavlásek, nijak to v zápase nehrálo roli. Američan jasným způsobem v zápase dominoval a za pouhých 68 minut vyprovodil Pavláska z kurtu poměrem 6:2 a 6:3.