Martina Navrátilová
Foto: Facebook Martiny Navrátilové/ Carol Newsom

Martina Navrátilová se vyléčila z rakoviny

Martina Navrátilová

Česká tenisová legenda Martina Navrátilová úspěšně zvládla boj s rakovinou. Šestašedesátiletá pražská rodačka, jež minulý týden v Praze převzala stříbrnou medaili předsedy Senátu, oznámila dobrou zprávu po sérii vyšetření v New Yorku. Lékaři jí loni v listopadu diagnostikovali rakovinu hrtanu prvního stupně a vrátilo se jí nádorové onemocnění prsu.

"Děkuji všem lékařům, sestrám, protonovým a radiačním mágům atd. - je to úleva," napsala osmnáctinásobná grandslamová šampionka a členka tenisové Síně slávy na twitteru po celodenní řadě testů v Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

Lékaři objevili u Navrátilové dva nálezy poté, co jí v listopadu po Turnaji mistryň ve Fort Worth zduřila lymfatická uzlina na krku. Začátkem ledna jedna z nejlepších tenistek historie uvedla, že oba nálezy jsou v raném stadiu a prognózy na uzdravení jsou velké. Už v březnu oznámila, že léčba zabrala a rakovina ustoupila.

Během dlouhé a úspěšné kariéry získala Navrátilová celkem 59 grandslamových titulů. Osmnáct vybojovala ve dvouhře (devět ve Wimbledonu, čtyři na US Open, tři v Austrálii a dva na Roland Garros), 31 v deblu a deset ve smíšené čtyřhře. Všechny tři kategorie dokázala vyhrát jako jedna ze tří hráček historie, v open éře jako jediná. V čele světového žebříčku strávila dohromady 332 týdnů.

Zdroj: ČTK

Autor: Jan Linha
12 0