Švýcarská tenistka Martina Hingis

Martina Hingis se po Turnaji mistryň rozloučí se svojí bohatou kariérou

Světová deblová jednička, sedmatřicetiletá Švýcarka Martina Hingis, oznámila, že po Turnaji mistryň ukončí svou kariéru.

„Oficiálně se rozloučím až po poslední zápase, což bude snad až v neděli," řekla švýcarská tenistka Hingis v rozhovoru pro list Bild před svým zápase na Turnaji mistryň, kde se po boku Tchajwanky Yung Jan Chan pokusí zvítězit.

V minulosti byli fanoušci svědky dvou ukončení její kariéry. Poprvé v roce 2003, kdy Hingis trpěla opakovanými zraněními kotníku a nemohla hrát. Po dvou letech se ovšem znovu vrátila na okruh, leč její návrat trval jen krátkou dobu - v roce 2007 měla pozitivní vzorek na zakázaný stimulant. Hingis kvůli obviněním znovu oznámila konec aktivní kariéry, ačkoliv všechna obvinění popřela. Následující rok dostala dvouletý distanc.

Jejího dalšího návratu se tenisoví fandové dočkali v roce 2013. Od té doby se Hingis zaměřila především na čtyřhru, kde sbírala jednu trofej za druhou, minulý rok dokráčela na olympiádě v Riu až do finále, kde spolu s Timeou Bacsinszky nestačila na vítězný pár Vesnina/Makarova. Velké pozdvižení vyvovalo semifinále proti dvojici Andrea Hlaváčková/Lucie Hradecká, kdy Hingis trefila Andreu míčkem těsně pod oko. Švýcarská tenistka se Hlaváčkové neomluvila a navíc si stěžovala rozhodčímu, že si její soupeřka bere příliš dlouhý čas na ošetřování.

V letošní sezóně ovládla Hingis společně s tchajwanskou partnerkou Yung Jan Chan hned devět turnajů. První titul této sezóny získala na turnaji v Indian Wells, kde ve finále porazila české duo Kateřina Siniaková/Lucie Hradecká. Postupně zvítězila i na turnajích v Madridu, Římě, na Mallorce, Eastbourne, Cininnati a ve Wuhanu a Pekingu. V září opět porazila českou dvojici Siniaková/Hlaváčková, tentokrát na US Open. Dařio se jí i ve smíšené čtyřhře, na Wimbledonu i US Open slavila vítězství po boku Jamieho Murrayho.

Nyní bojuje Hingis spolu se svou parťačkou na Turnaji mistryň, kde v minulosti dokázala třikrát triumfovat.

Autor: Hana Řeháková