Česká tenistka Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová ovládla turnaj v Trnavě! Posune se do elitní stovky!

Tenistka Markéta Vondroušová vybojovala čtvrtý titul v letošní sezóně! A poprvé v kariéře se posune do elitní stovky světového žebříčku.

Sedmnáctiletá Markéta Vondroušová má formu jako hrom! Na turnaji ITF Empire Slovak Open nedala soupeřkám šanci a dokráčela si pro čtvrtý titul v sezóně. Vondroušová tak sebevědomě míří do elitní stovky žebříčku WTA. Ve finále turnaje porazila Paraguajku  Veronicu Cepede. V celém turnaji Vondroušová neztratila ani jeden set.

Markéta Vondroušová vstoupila do turnaje jako šestá nasazená hráčka proti domácí Tereze Mihálikové, která startovala na divokou kartu. Česká tenistka povolila soupeřce pouze jediný gem a suverénně postoupila do dalšího kola. Mihálikovou porazila 6:0 a 6:1.

V dalším kole narazila Vondroušová na 115. hráčku světa Alison van  Uytvanck. Tu porazila 6:3 a 6:4 a radovala se z postupu do čtvrtfinále, kde se utkala s nasazenou jedničkou Yaninou Wickmayer. Česká tenistka v prvním setu ani jednou neztratila své podání. Brzy se Vondroušová ujala i vedení v druhém setu, který dovedla do vítězného konce. „Hrála jsem dobře, ona spíše dávala rány. V důležitých chvílích kazila returny, což mi docela pomohlo. Myslím, že jsem odehrála dobrý zápas," uvedla po výhře spokojená Vondroušová. "Všechny gemy byly docela vyrovnané, takže to nebylo úplně tak, jak tento výsledek vypadá." Čtvrtfinále ovládla Vondroušová dvakrát 6:2.

V bitvě o finále se Markéta střetla se třetí nasazenou hráčkou Ruskou Ekaterinou Alexandrovou. Vondroušová vstoupila do zápasu jako jasná favoritka a tuto roli česká hráčka dokonale potvrdila. V prvním setu soupeřku doslova rozmetala a nadělila ji kanára. Druhý set zahájila Vondroušová opět dobře, jenže Alexandrova musela zanedlouho vzdát kvůli problémům s ramenem a česká hráčka tak postoupila do finále, v němž porazila Veronicu Cepede 7:5 a 7:6 (7:3).  Markéta Vondroušová - turnaj na Slovensku Zdroj: facebook/české srdce=tenisové srdce

V novém vydání žebříčku by se měla zítra posunout již na 94. pozici a bude tak aktualně nejmladší tenistkou v elitní stovce žebříčku WTA.

Autor: Hana Řeháková