Kvitová v noci proti Američance Williams
Foto: https://twitter.com/usopen

Los Australian Open! S kým se utká Karolína Plíšková nebo Lucie Šafářová?

Kvitová v noci proti Američance Williams

Tenistky a tenisté znají své soupeře pro první kola úvodního Grandslamu sezóny. Čtyři nejvýše nasazené Češky spolu skončily ve stejné čtvrtině pavouka a diváci tak možná budou svědky českého souboje.

Jako šestá nasazená se na kurtech představí česká jednička Karolína Plíšková, jež na úvod turnaje vyzve Veronicu Cepede z Paraguaye. Cepede přísluší ve světovém žebříčku aktuálně 75. příčka a Karolína by tak s ní neměla mít větší problémy.

Druhou nejvýše nasazenou tenistkou z Česka je Barbora Strýcovou, kterou v prvním kole čeká Američanka Kristie Ahn, jíž přísluší 111. příčka v žebříčku WTA. Pokud Karolína Plíšková i Barbora Strýcová zvládnou první tři kola, utkají se spolu. 

Petra Kvitová bude o postup do druhého kola zápolit se sto první hráčkou světa, Němkou Andreou Petkovič. Za předpokladu, že dojde do třetího kola, utká se Kvitová možná se současnou světovou jedničkou, Rumunkou Simonou Halep.

Jako devětadvacátá nasazená bude startovat Lucie Šafářová, jež se utká s chorvatskou tenistkou Aljou Tomjanović, aktuálně 108. hráčkou světa. Šafářová kromě toho bude obhajovat celkové vítězství které získala po boku své kamarádky Bethanie Mattek-Sands. Ta se letošního Open nezúčastní a její místo zaujme Barbora Strýcová.

Těžkou soupeřku obdržela Kristýna Plíšková. Druhá z tenisových dvojčat vyzve bývalou světovou jedničku Agnieszku Radwaňskou, jíž nyní přísluší dvacátá osmá příčka. Markéta Vondroušová vyzve 103. hráčku žebířčku WTA, Japonku Kurumi Nara.

V mužské dvouhře má Česká republika dva hráče. Funkci jedničky bude plnit devatenáctý nasazený Tomáš Berdych, který včera ovládl hvězdně obsazenou exhibici Tie Break Tens. Berdycha čeká v prvním kole držitel divoké karty, domácí talent Alex de Manaur. Druhý Čech na turnaji, Jiří Veselý, svého protihráče ještě nezná a bude si na něj muset počkat až skončí kvalifikační zápolení.

137 52