Jiří Veselý

Jiří Veselý je v Prostějově ve čtvrtfinále, Pavlásek končí

Jiří Veselý

Jiří Veselý slaví postup do čtvrtfinále challengeru v Prostějově, Adam Pavlásek končí na raketě Běloruse Ignatika.

Druhý nasazený muž prostějovského challengeru Jiří Veselý bez větších komplikací postupuje do čtvrtfinále po vítězství nad Marcelem Arevalem ze Salvadoru, se svou hrou ale spokojen nebyl. „Na pohled to asi vypadalo jednoznačně. Znovu to ale z mé strany bylo trápení. Nemohl jsem pořádně zrychlit hru, protože jsem vůbec neměl kontrolu nad míčem. Nějak jsem to však uklohnil a jsem za to rád," zhodnotil svůj dnešní výkon, především svůj výkon ve druhém setu.

Ve čtvrtfinále se utká s Bělorusem Uladzimirem Ignatikem, přemožitelem osmého nasazeného Adama Pavláska. Český hráč sice nehrál optimálně, ale přesto byl velice blízko postupu. V rozhodujícím třetím setu vedl již 4:1, jenže pak přišel velký zádrhel a Bělorus vyrovnal, dokonce se dostal do vedení.

Pavlásek posléze vyrovnal a dokázal utkání dotlačit až do tie-breaku, kde se lépe vedlo Ignatikovi. „Viděli jste, co jsem tam předváděl. První čtyři gamy, jako bych tam nebyl. Pak jsem dokázal uhrát čtyři, pět her v řadě, zase přišel zkrat a byl jsem v díře. Těžko se mi to hodnotí. Přesto jsem měl milión šancí. Mohu si jen sypat popel na hlavu," vyjádřil se po zápase Pavlásek.

Skvělé představení na prostějovské antuce předvádí také deblista Roman Jebavý, který i nadále potvrzuje formu a roli české deblové jedničky. Po boku Chilana Podlipnika-Castilla se probojoval již do semifinále, ve kterém se dnes střetne s těžkými protivníky - Marrerem a Paesem.

Autor: Hana Řeháková