Alexander Zverev

Jeho kariéra letí strmě vzhůru. Alexander Zverev poprvé v Top 10!

Německý tenista Alexander Zverev se posouvá mezi nejlepší tenisty světa. Poprvé v kariéře ovládl turnaj Masters 1000.

Mladý, teprve dvacetiletý, tenista Alexander Zverev zažívá sezónu snů a dere se mezi tenisovou elitu. V neděli poprvé v kariéře ovládl turnaj Masters 1000. Letos vyhrál ještě turnaje v Montpellier a začátkem května i turnaj v Mnichově. Díky tomu se posunul do Top 10, přesněji na 10. místo a patří mezi nejlepší hráče své generace tzv. Next Gen.

Minulý měsíc oslavil dvacet let, loňskou sezónu mu patřilo 41. místo v žebříčku ATP, nyní slaví největší dosavadní úspěch své kariéry. Ve finále antukového turnaje v Římě vyzval světovou dvojku Srba Novaka Djokoviče, kterého porazil 6:4 a 6:3. „Nevím, co říci. Před týdnem by mě nenapadlo, že bych se tady mohl dostat do finále a dokonce zvítězit. Přebírat trofej od pana Roda Lavera je pro mě něčím speciálním a budu si to pamatovat po celou svou kariéru," rozplýval se chvíli po vítězství Zverev.

Díky této výhře a parádní sezóně figuruje od pondělí už na desátém místě světového žebříčku. Zverev se stal nejmladším vítězem Masters 1000 od roku 2007, kdy zvítězil devatenáctiletý Rafael Nadal na podniku v Itálii. Kromě toho je prvním tenistou narozeným v devadesátých letech minulého století, který vyhrál turnaj kategorie Masters.

Zverev se zúčastní i listopadového Turnaje mistrů pro hráče do jednadvaceti let. „Jsem z nápadu uspořádat tento turnaj nadšený. Myslím, že ATP dělá skvělou práci, protože je tu silná skupina mladých tenistů, kteří skvěle hrají a posouvají se žebříčkem. Bude to zajímavá událost," sdělil prostřednictvím webu ATP německý talent. Turnaj se uskuteční 7.-11. listopadu v Miláně, ovšem Alexander by se rád kvalifikoval i na Turnaj mistrů v Londýně (turnaj se uskuteční 12.-19. listopadu). „Mám šanci hrát oba turnaje. Samozřejmě, že na turnaj do Londýna bych se těšil o něco víc, než do Milána."

Autor: Hana Řeháková