Česká tenistka Karolína Plíšková
Foto: Facebook - Karolína Plíšková

Indiana Wells: Plíšková téměř bez boje do čtvrtfinále. Dál jdou i Siniaková s Hradeckou

Česká tenistka Karolína Plíšková

Až moc jednoduché utkání odehrála Karolína Plíšková v rámci osmifinále turnaje v Indiana Wells. Poté, co se dostala do vedení 5:1, ji soupeřka zápas skrečovala. V deblu postoupily Hradecká se Siniakovou již do semifinále.

Plíšková postupuje hladce mezi nejlepší osmičku

Opravdu až velmi jednoduše prošla česká tenisová jednička Karolína Plíšková do čtvrtfinále turnaje. V osmifinálovém klání ji totiž čekala švýcarská tenistka a nasazená patnáctka Timea Bacsinszky. Olympijská medailistka však Karolíně Plíškové již od začátku nestačila. A to i vinou zdravotních trablů. Plíšková připravila Švýcarku o 2 servisy a kdyby bývala využila break ball ve čtvrté hře, ovládla by úvodní sadu jasně 6:0.

Ovšem za stavu 5:1 naznala aktuálně 16. žena žebříčku WTA, že již to tak dál nepůjde a zápas před samotným koncem vzdala a Plíšková tak postoupila do čtvrtfinále za pouhých 31 minut. Aby v žebříčku obhájila loňské body, musí ještě přejít minimálně před čtvrtfinálovou bitvu, kde je však čeká Španělka Garbine Muguruza, jediná tenistka, která ji nyní může během turnaje v Indiana Wells v žebříčku ohrozit. 

Deblový pár Siniaková s Hradeckou jsou již v semifinále

Úvod sezóny se Katce s Luckou nedařil úplně podle představ. Ovšem v Indiana Wells zatím předvádí skvělý turnaj. V nočním čtvrtfinálovém klání totiž narazily na španělsko-čínský pár Arruabarrena/Liang, který z kurtu doslova smetly. Doslova se s nimi nijak nezdržovaly a za necelou hodinu zvítězily poměrem 6:4 a 6:0 a postoupily mezi 4 nejlepší páry tak zvaného "pátého Grand Slamu". 

Bohužel čtvrtfinále se stalo konečnou pro bývalou deblovou jedničku Saniu Mirza, jenž hraje po boku Barbory Strýcové. Nad jejich síly byla dnes Švýcarka Martina Hingis hrají po boku tchajky Chan. Divoký zápas na ztracená podání nakonec ovládly soupeřky Strýcové těsným rozdílem, dvakrát 6:4. 

Nemusí se však jednat o jediný pár s českou účastí v semifinále. Dnes v noci sehrají svoji čtvrtfinálovou bitvu nasazené jedničky Lucie Šafářová a Bethanie Mattek Sands, které nastoupí proti ryze čerstvě vzniklé dvojici Kuznetsova/Mladenovic, která však již při své pouti do čtvrtfinále vyřadily turnajové pětky Andreu Hlaváčkovou s Shuai Peng. 

92 0