Karolína Plíšková

Indiana Wells: Karolína Plíšková postupuje do osmifinále, její sestra po urputném boji končí

Karolína Plíšková dnes porazila nasazenou devětadvacítku Irinu Begu a postoupila na osmifinále turnaje. Naopak svoji pouť v Indiana Wells již ve dvouhře skončili Jiří Veselý, Barbora Strýcová a po velké bitvě také Kristýna Plíšková.

Veselý pokračuje ve zkáze. Nedaří se mu

Bohužel den začal neúspěchem české mužské tenisové dvojky Jiřího Veselého. Poté, co Jirka utnul sérii proher a probojoval se v Indiana Wells do druhého kola, tak právě druhé kolo se stalo pro něj konečnou. Narazil totiž na vysokého Lucemburčana Gilla Müllera, kterému podlehl poměrně hladce ve dvou setech 6:7 a 1:6.

V prvním setu přitom se soupeřem statečně držel krok. Neprohrál si ani jeden servis a dotáhl sadu až do tie-breaku, kde byl nakonec úspěšnější Müller. Druhý set však už byl plně v režii soupeře Veselého. Müller breaknul Jirku celkem třikrát, když zápas ukončil právě při servisu Veselého využitím čtvrtého match ballu v pořadí.

V mužském pavouku tak již zůstává jediný Čech, a sice žebříčková čtrnáctka Tomáš Berdych, jenž v noci svede souboj o postup do dalšího kola s Japoncem Nishiokou.

Plíšková postupuje do osmifinále

Ženy jsou na tom o poznání lépe, než muži. Karolína Plíšková dnes potvrdila roli jedné z favoritek na titul a v rámci třetího kola porazila Rumunku Irinu Begu ve dvou setech. Nebyl to však jednoduchý zápas. Fanoušci mohli být svědky mnoha dlouhých gemů, jelikož se hráčky musely prokousat k vítězství prostřednictvím shody, která mnohdy trvala i deset míčků. Úvodní sadu nakonec vybojovala Plíšková poměrem 6:4, když jej zakončila při podání Rumunky využitým třetím set ballem. Set trval necelou hodinu.

Druhá sada již byla mnohem vyrovnanější a nechybělo mnoho a Begu si udržela šanci na vítězství nebo minimálně pokračování v zápase. Za stavu 5:4 šla podávat a měla dokonce výhodu dvou set ballů. Ovšem současná světová trojka oba set bally odvrátila, Rumunce nakonec servis vzala a vyrovnala na 5:5. V tomto setu nakonec každá hráčka ztratila podání dvakrát a set tak dospěl do tie-breaku. Ten se však stal jasnou kořistí české tenisové jedničky, která jej ovládla 7:2 a postoupila do osmifinále, kde ji čeká nepříjemná Švýcarka a turnajová patnáctka Timea Bacsinszky.

Strýcová narazila na razantní Rusku

Utkání třetího kola bohužel nevyšlo Barboře Strýcové. Aktuální česká dvojka narazila na ruskou soupeřku Anastasii Pavlyuchenkovou, se kterou nyní sousedí v žebříčku. Zápas se však stal jasnou kořistí ruské tenistky. Strýcová na Rusku vůbec nestačila. V první sadě přišla o servis celkem čtyřikrát, ve druhém třikrát a za 79 minut odešla poražena poměrem 2:6 a 3:6.

Kristýna Plíšková téměř vyřadila světovou čtyřku

Kristýna Plíšková svedla neuvěřitelnou bitvu s turnajovou pětkou Dominikou Cibulkovou. Úvodní sadu ovládla poměrně jasně 6:2 za pouhých 29 minut a šla vstříc úspěšnému zápasu. Bohužel slovenská tenistka měla v zápase pořádnou dávku štěstí.

V druhém setu každá z tenistek jednou ztratila servis. Jeden z rozhodujících momentů přišel ve dvanácté hře. Česká tenistka byla na servisu, ale nedařilo se jí. Cibulková se tak dokonce třikrát dostala do výhody set ballu. Plíšková však všechny 3 možnosti Slovenky odvrátila a dotáhla sadu do tie-breaku. Tam však těsně zvítězila Cibulková poměrem 7:5 a vyrovnala stav setů na 1:1.

Také rozhodující sada hrála spíše pro Plíškovou. Zatímco česká hráčka si většinou s přehledem podržela servis, Cibulková musela velmi často řešit obtížonu situaci ve shodě. Velký klíčový okamžik zápasu přišel v desáté hře třetího setu. Kristýna Plíšková vedla 5:4 a na servise byla Cibulková. Shoda trvala velmi dlouho, nicméně Plíšková stále odvracela přesnou hrou gem bally Cibulkové. Nutno dodat, že v této fázi zápasu byla na české hráčce vidět obrovská únava a na kurtu se nepohybovala již tak svižně, jako na začátku zápasu. I tak však Cibulkové vzdorovala výkonem hodným hráčky světové desítky.

V uvedené desáté hře přišel první match ball. Plíšková zahrála přesný balón podél lajny a získala první výhodu k ukončení zápasu. Bohužel Cibulková zahrála následné míče výborně, Plíškovou přehrála a vyrovnala na 5:5. Následně přišla o svůj servis Plíšková a Slovenka šla podávat na zápas. Ovšem ani ta nedopodávala a na řadu přišel další tie-break. A pro smůlu českých fanoušků jej opět opanovala Cibulková, tentokrát poměrem 7:4 a do dalšího kola postoupila ona. Kristýna Plíšková se tak urputném zápase trvajícím bez deseti minut 3 hodiny s turnajem v Indiana Wells loučí.

V jedné statistice však Kristýna dominovala. Slovenské reprezentantce nasázela v zápase 18 es, kdežto Cibulkové se nepodařilo ani jedno.

Dva deblové páry také postupují. Překvapivě končí Hlaváčková s Číňankou Peng

Nově vzniklý pár Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká se pomalu, ale jistě dostává do formy. V rámci osmifinálového zápasu si Češky poradily poměrně hladce s párem Bacsinszky/Lucic, které vyřadily poměrem 6:1 a 6:4 a postoupily do čtvrtfinále. V něm narazí na španělsko-čínský pár Arruabarrena/Liang, které by mohly být také hratelné pro české tenistky.

Nezaváhaly ani nasazené jedničky Lucie Šafářová po boku Bethanie Mattek-Sands. V nočním osmifinálovém klání si poradily s párem Kiki Bertens a Johanna Larsson poměrně jednoznačně 6:1 a 7:5 a stejně jako Hlaváčková se Siniakovou postoupily mezi 8 nejlepších párů turnaje. V boji o semifinále se však utkají s velmi silným, nově vzniklým, párem Světlana Kuznetsova/Kristina Mladenovic, které vyřadily silný česko-čínský pár Andrea Hlaváčková/Peng Shuai. Ruska s Francouzskou zvládly zápas až nečekaně hladce, když vyřadily finalistky letšního Australian Open poměrem 6:2 a 7:5. Rozpad Francouzek Mladenovic/Garcia se tak nemusí zdát tak tragickým, jelikož si obe tenistky se svými novými partnerkami na kurtu velmi rozumí.