Karolína Plíšková
Foto: twitter/Karolína Plíšková

GALERIE: Karolína Plíšková představila oblečení, v němž bude odvracet pronásledovatelky

Karolína Plíšková

Světová jednička Karolína Plíšková představila svou kolekci na blížící se US Open. O svůj trůn bude muset Plíšková velmi bojovat, na její místo si dělá zálusk dalších sedm tenistek.

„Jsem zpátky na místě činu! Zpátky ve městě, na které mám z loňska krásné vzpomínky. Snad přibudou další." Tato slova si mohli fanoušci přečíst na facebooku světové jedničky Karolíny Plíškové, když dorazila do New Yorku.

V loňském roce tu dosáhla skvělého výsledku - na své cestě porazila obě sestry Williams, ve finále pak sehrála napínavou a těžkou bitvu s Němkou Angelique Kerber, která nakonec vyšla ze zápasu vítězně. Plíšková tehdy byla nejblíž vítězství na grandslamu. 

Nyní se bude snažit znovu dosáhnout na účast ve finále a přidání grandslamové trofeje do sbírky. V cestě jí ovšem bude stát mnoho tenistek lačnících po triumfu. Kromě bitvy o vítězství se dá očekávat i velká bitva o tenisový trůn. Plíšková bude muset odvracet útoky hned sedmi tenistek. Svou pozici světové jedničky bude Plíšková bránit ve velmi slušivém oblečení, které pro ni připravila její firma.  Karolína Plíšková Zdroj: twitter/Karolína Plíšková Karolína Plíšková Zdroj: twitter/Karolína Plíšková Karolína Plíšková Zdroj: twitter/Karolína Plíšková

Mezi nejvážnější pronásledovatelky bezpochyby patří Rumunka Simona Halep, která za Plíškovou zaostává o pouhých pět bodů. Narozdíl od Karolíny, která obhahuje 1300 bodů, obhajuje rumunská tenistka "pouhých" 430 bodů za čtvrtfinále. Kromě Halep může českou tenistku připravit o trůn i Muguruza, také Ukrajinka Svitolina, Dánka Wozniacká, Britka Konta, Ruska Kuznetsova a Venus Williams. Navíc, kdyby došlo k velké shodě náhod, nemusela by Halep vyhrát ani jeden zápas a stala by se novou jedničkou. K jejímu postupu na první místo světové žebříčku musí Muguruza vypadnout před osmifinále, Svitolina před semifinále, Plíšková před finále a zbylé hráčky ze sedmičky by nesměly tento grandslam vyhrát.

Velmi kuriózní situace by nastala v případě, že by se do finále dostala Plíšková spolu se Španělkou Muguruza a Plíšková by vyhrála. V tom případě by měly obě tenistky stejný počet bodů. 

Autor: Hana Řeháková
281 0