Karolína Plíšková
Foto: facebook.com/czechfedcupteam

French Open: Do čtvrtfinále nastupuje čtveřice českých tenistek

Karolína Plíšková

Zatímco mužů jsme si na druhém Grand Slamu sezóny moc neužili, ženy nám dělají radost. Po včerejším postupu Andrey Hlaváčkové do semifinále mixu jdou dnes do čtvrtfinálových bojů hned další 4 české zástupkyně.

Plíšková bojuje o post světové jedničky

Největší zraky bude upírat český fanoušek asi na Karolínu Plíškovou. Ta totiž nebude dnes svádět souboj pouze s domácím hvězdou Caroline Garcia, ale také s francouzským publikem, které bude dle předchozích utkání výrazně podporovat domácí hráčku při každé výměně. 

Garcia má na domácí půdě výbornou formu a díky postupu do čtvrtfinále se na začátku příštího týdne již s největší pravděpodobností posune do elitní dvacítky žebříčku WTA. Pokud ale porazí Plíškovou, půjde ještě výše.

Karolína Plíšková svedla velmi urputný osmifinálový souboj proti překvapení turnaje, Veronice Cepede Royg z Paraguaye. Zápas nakonec skončil vítězstvím české hráčky, která si tak poprvé v kariéře zahraje na Roland Garros čtvrtfinále. Dnes nastoupí do 14 hodin proti Caroline Garcia na centrálním kurtu. Podpora domácího publika bude tak znatelná.

Na dálku však Plíšková bojuje o pozici královny ženského tenisu kromě Němky Kerber také se Simonou Halep. Rumunka ztrácí na Plíškovou 360 bodů a v případě vítězství na celém turnaji by mohla právě ona usednout na pozici číslo jedna. Halep dnes svede souboj o semifinále s mladou ukrajinskou raketou Elenou Svitolinou. Zápas začíná taktéž ve 14 hodin. 

Plíšková aktuálně ztrácí na pozici světové jedničky necelých 700 bodů. V případě vítězství ve čtvrtfinále se přiblíží Němce Kerber na pouhých 350 bodů. A pokud by se Plíškové podařilo postoupit do finále, německou tenistku by již pokořila. 

Dočkáme se českého deblového finále?

Scénař se může opět opakovat. Pavouk totiž nahrává do karet českým hráčkám a tak je možné, že bychom mohli opět vidět Grand Slamové finále, kde by na obou stranách stály české hráčky. Tuto šanci mají na svých raketách Kateřina Siniaková s Lucií Hradeckou a také nasazené jedničky, Lucie Šafářová s Bethanie Mattek-Sands. 

Čtvrtfinálový los mají lehčí nasazené jedničky. Ty se dnes od 12:30 utkají s nenasazeným belgicko-italským párem Kirsten Flipkens/Francesca Schiavone, kde jsou Lucka s Betty jasnými favoritkami.

O dost těžší los však mají Hradecká se Siniakovou. Taktéž od 12:30 sehrají nasazené šestky zápas proti olympijským vítězkám, Ruskám Vesnině s Makarovou. A právě ruský pár je pro tento turnaj nasazen jako číslo dva. V zápase proti Češkám budou Rusky favoritkami. 

V případě vítězství obou českých párů je však nečeká souboj ve semifinále. Tam by ještě narazily na zahraniční soupeřky. A tak je tu jediná možnost - mohou potkat případně až ve finále. 

145 0