Plíšková s Kvitovou
Foto: Facebook: Czech Fed Cup Team

Fed Cup rozlosován! Jako první vyrazí do boje Petra Kvitová

Plíšková s Kvitovou

Víkendové zápasy ve Fed Cupu mezi Českou republikou a Švýcarskem znají své aktérky! Jako první se na kurt postaví Petra Kvitová proti švýcarské dvojce Viktoriji Golubic. Po Kvitové vyrazí do boje Barbora Strýcová, která nahradí nemocnou Karolínu Plíškovou.

Losování určilo, že za Česko nastoupí do zápasu Petra Kvitová, jež má za sebou skvělé působení v Petrohradu. Proti české jedničce se postaví Švýcarka Viktorija Golubic, jíž ve světovém žebříčku přísluží až stá příčka a pro Petru by tak neměla představovat vážnější nebezpečí. 

Jako druhá se o body pro domácí tým popere Barbora Strýcová, která vyzve švýcarskou jedničku Belindu Bencic. Ta se na kurty vrátila po vleklých zdravotních problémech. Mírnou favoritkou bude i pro toto utkání česká tenistka. 

Strýcová na poslední chvíli nahradila světovou pětku Karolínu Plíškovou, jež se dnes ráno omluvila kapitánu Petru Pálovi. Poté Plíšková informovala o svém stavu fanoušky prostřednictvím sociálních sítí.  Tenistka ovšem nevyloučila možnost, že v neděli nastoupí do zápasu proti Golubic. 

Los zápasů Česká republika - Švýcarsko

Sobota
Petra Kvitová – Viktorija Golubic
Barbora Strýcová  – Belinda Bencic

Neděle
Petra Kvitová  – Belinda Bencic
Barbora Strýcová – Viktorija Golubic
Šafářová, Kar.Plíšková – Bacsinszky, Teichmann

163 149