Fedcupový tým 2018
Foto: facebook/Petra Kvitová

Fed Cup: Petra Kvitová získala první bod pro Česko!

Fedcupový tým 2018

V bouřlivé domácí atmosféře vybojovala Petra Kvitová první bod pro Českou republiku v rámci 1. kola Fed Cupu proti Švýcarsku. Viktoriji Golubičovou porazila 6:2, 1:6 a 6:3.

Zápasem Petry Kvitové proti Viktoriji Golubičové odstartovalo první kolo Fed Cupu. Kvitová v prvním setu svou soupeřku, jíž ve světovém žebříčku patří stá příčka, přehrála bez větších problémů.

Česká tenistka se rychle dostala do vedení 3:1, poté využila během sedmé hry zaváhání soupeřky a s přehledem získala první set na svou stranu v poměru 6:2. Kromě dobrých returnů se Petra Kvitová opírala i o bezvadné podání.

Následující set byl zcela v režii švýcarské tenistky. Golubičová začala hrát aktivněji a nebála se chodit hlouběji do kurtu. Postupně se ztráta domácí tenistky zvýšila na 4:1 a ani následující dvě podání to nezměnila. Kvitové navíc nastrádala hned šest dvojchyb. Švýcarka si dobrou hrou vynutila rozhodující třetí set.

Během závěrečné třetí sady byli diváci svědky vyrovnané bitva. Kvitová se sice brzy dostala do vedení 3:0 a zdálo se, že zisku prvního bodu již nic nebrání, ale švýcarská hráčka v sobě našla další sílu a vyrovnala. I během dalších minut se tenistky praly o každý fifteen, ovšem více štěstí bylo na straně domácí hráčky. Během stavu 4:3 byla Švýcarka jediný bod od dalšího vyrovnání, jenže Petra se odmítla vzdát a získala matchball, který hned potvrdila a získala pro Českou republiku první bod!

Autor: Hana Řeháková
88 233