Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká dosáhly na finále na Taiwan Open 2017
Foto: www.facebook.com/siniakovakaterina

FANTAZIE: Hradecká se Siniakovou přešly před olympijské vítězky a v Indiana Wells si zahrají o titul

Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká dosáhly na finále na Taiwan Open 2017

Co se dnes nepovedlo nasazeným jedničkám Lucii Šafářové s Bethanie Mattek-Sands, se povedlo nově vzniklému páru Lucii Hradecké s Katkou Siniakovou, které hrají spolu teprve od letošního roku, ale již nyní je čeká jedno velké finále.

Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká dosáhly na finále na Taiwan Open 2017 Zdroj: www.facebook.com/siniakovakaterina

Hrají spolu zhruba 3 měsíce, ale již nyní dosáhly na své první velké finále. Proč velké? Turnaji na americké půdě v Indiana Wells se totiž přezdívá "pátý Grand Slam". Proto je postup do finále tak cenný a také bodový přísun do žebříčku čtyřhry bude velmi štědrý.

Semifinálový zápas však pro mladou Siniakovou a dvojnásobnou olympijskou medailistku Hradeckou nebyla žádná procházka růžovou zahradou. Narazily totiž na olympijské vítězky z Ria, Rusky Vesninu a Makarovu. 

Nejtěžší zápas to byl pravděpodobně pro Elenu Vesninu, která krátce před deblovým kláním odehrála čtvrtfinálový zápas v singlu proti Venus Williams, kterou udolala až po třísetové bitvě. A únava, zejména při servisu, byla na ní znát. 

Česká deblová dvojice udolala ruské olympijské šampionky překvapivě poměrně hladce. I když několikrát ztratily servis, na servise Rusek byly velmi silné. O své podání přicházely jak Makarova, tak i Vesnina. Češky byly vždy o krok ve předu a nakonec zvítězily poměrem dvakrát 6:3. 

Byla zde velká šance, že podobně jako na Australian Open se dočkáme českého finále. Nakonec však nasazené jedničky Šafářová s Mattek-Sands prohrály své semifinálové utkání. I když to bylo těsné.

Lucka s Betty proti Martině Hingis a tchaj-wance Chan vedly v úvodním setu 5:4 a podávaly na vítězství v setu. Sadu však nedotáhly a šlo se do tie-breaku, kde bohužel těsně prohrály. Druhá sada byla plná ztracených servisů a k vítězství 7:5 a postupu do finále to dotáhlly Hingis a Chan.

323 0