Petra Kvitová po čtvrté za sebou vypadla ve druhém zápase
Foto: www.facebook.com/petrakvitovaofficial

Doktoři jí předpovídali konec kariéry. Ona však stále boří soupeřky a opět útočí na titul a světovou desítku

Petra Kvitová po čtvrté za sebou vypadla ve druhém zápase

Už je tomu více než tři čtvrtě roku. Česká tenistka Petra Kvitová byla ve svém bytě pořezána dosud neznámým pachatelem. Ten jí pořezal na prstech téměř všechny šlachy a prvotní diagnózy Petře předpovídaly, že se na kurt už nikdy nepostaví. Ona všechny vyvedla z omylu a na turnaji WTA v Pekingu by mohla útočit na svůj premiérový titul po zranění.

V Pekingu hraje obzvláště přesvědčivý tenis, který je u ní k vidění v posledních týdnech velmi málo. I proto je její hra opravdu úctyhodná. V osmifinále vyřadila Dánku Caroline Wozniacki, na které bylo během zápasu vidět, že jí hra nebaví a že je proti Petře téměř bezradná. A podobný scénář mělo i její čtvrtfinálové utkání proti reprezentační kolegyni, Barboře Strýcové. 

Doktoři jí předpovídali to nejhorší. Že již nikdy nebude mít stisk, jako dříve, že stěží udrží raketu nebo i příbor. Ona však s doktory a fyzioterapeuty tvrdě makala a nyní opět přichází velké výsledky. Po dlouhé době se totiž probojovala do semifinále turnaje WTA. V Pekingu přešla přes světovou šestku, Caroline Wozniacki i Barboru Strýcovou. A co dál?

Dnes jí čeká urputný semifinálový boj s Caroline Garcia z Francie, aktuální světovou patnáctkou, která však díky postupu do semifinále již klepe na vrátka nejlepší desítky. Druhé semifinále tvoří Simona Halep a Jelena Ostapenko. První jmenovaná se navíc může v případě postupu do finále stát od pondělka novou světovou jedničkou a vystřídat tak Španělku Garbine Muguruza, která v Pekingu v úvodním kole skrečovala zápas proti Barboře Strýcové. 

Petra Kvitová má v Pekingu formu a proti Francouzce bych ji postavil do role favoritky. Ano, od Petry se dají stále očekávat nevynucené chyby, nicméně styl úderu do dvorce změnila. S jejími razantními údery, které padaly doprostřed i do stran poblíž lajny na podání, mají aktuálně soupeřky velké problémy. Zdárným příkladem byly zápasy proti Wozniacki a Strýcové a dá se tak očekávat, že je Petra vytasí i proti Francouzce a bude se jí snažit udolat svojí razantní hrou, kterou však Garcia také disponuje. 

Zápas započne dnes v 13:30 SELČ a my věříme Petře, že francouzskou protivnici porazí. A co víc, tak si dovolujeme odhadnout, že Petra s její aktuální formou má velkou šanci celý turnaj ovládnout. V případě vítězství by se dostala znovu přes 3.000 bodů na žebříčku, což by znamenalo 13. pozici. A na dohled by již byla elitní desítka. 

Autor: Jan Linha
249 0