Kvitová v noci proti Američance Williams
Foto: https://twitter.com/usopen

Dočkáme se českého deblového semifinále na US Open? Kvitovou po vyřazení ve čtvrtfinále soupeřka vychválila

Kvitová v noci proti Američance Williams

Česká deblová dvojice stále prochází turnajem jako nůž máslem, tentokrát pokořili Slovinsko - Španělský pár, Klepac/Martinez-Sanchez. V jednu hodinu ráno místního času se utkala o postup mezi nejlepší také čtyři Petra Kvitová.

První set tohoto zápasu probíhal bez velkých dramat a dlouhých gemů, akorát v sedmé a osmé hře si dvojice navzájem prorazily podání. V tie-breaku však dominovala česká dvojice a po jasném výsledku 7-2 vyhrála úvodní sadu 7:6. 

Také v úvodu druhého setu došlo k úspěšnému brejku na každé straně. Jenže za stavu 2:3 zaznamenaly Češky čtyři gemy za sebou a po setu 6:3 postoupily do semifinále. Zde se mohou utkat s dvojicí Šafářová/Strýcová, pokud tyto dvě zvládnou svůj zítřejší zápas proti Kanaďance Dabrowski a Číňance Xu.

Zhruba v 1:00 SELČ nastoupila Petra Kvitová. Naposledy se s Venus Williams, která ještě může přeskočit v žebříčku Plíškovou, utkala před třemi lety na trávníku All England Clubu. Tehdy ji Petra porazila 5:7, 7:6 a 7:5 ve třetím kole, přičemž její pouť se zastavila až zvednutím Venus Rosewater Dish, což je trofej předávaná ženským vítězkám Wimbledonu již od roku 1886. Navíc česká hráčka z pěti vzájemných zápasů odešla pouze jednou poražena, což ji stavělo do role mírné favoritky. Na kurtu Arthura Ashe nás tedy čekal velmi zajímavý souboj!

A předpoklady se naplnily. Obrovské drama bylo vidět za stavu 1:1 na sety. Kvitová nejprve soupeřce uzmula podání a ujala se vedení 2:1. Hru na to však prohrávala již 0:40, ale i díky esu se dokázala ze složité situace vymanit a vést 3:1. V šesté hře bohužel přišla dvojchyba v nejméně vhodnou dobu a bylo srovnáno 3:3. Do té doby viditelně zvadlá Američanka, která dávala svou beznaděj i najevo, najednou ožila a zápas dostal nový náboj. Malá šance pro Petru přišla v deváté hře, kdy za soupeřčina podání dokázala dostat hru ze 40:0 až do shody, tam se ovšem do výhody dostala pouze Venus, která gem ukončila až napočtvrté. Tie-break bohužel sedmadvacetileté Češce hrubě nevyšel a po setech 3:6, 6:3 a 6:7 svou pouť v turnaji končí.

Venus se po zápase vyjádřila velmi pozitivně směrem k Petře: „Všechno, čím si Petra prošla, je neskutečné. Bylo krásné ji vidět zase zářit,“ pochválila českou tenistku. 

120 0