Česká tenistka Kateřina Siniaková
Foto: https://www.facebook.com/siniakovakaterina

Další úspěšný den českých tenistek. Turnaj v Šen-čenu čeká české čtvrtfinále

Česká tenistka Kateřina Siniaková

Další velmi úspěšný den zaznamenaly české tenistky. Karolína i Kristýna Plíškovy postupují do čtvrtfinále. Obhájkyně titulu v Šen-čenu Kateřina Siniaková též jde dál a v boji o semifinále vyzve Kristýnu Plíškovou.

Začátek sezóny se pro české tenistky zatím vyvýjí podle představ. Na turnajích v Brisbane i Šen-čenu postupují české tenistky do dalších kol a známe už i první semifinalistku, kterou je Barbora Strýcová.

Karolína Plíšková přijela do Brisbane obhajovat titul a dokázala to svým suverénním postupem do čtvrtfinále. V duelu s američankou Catherine Bellisovou nezaváhala a zvítězila dvakrát 6:1. Plíšková dominovala nad osmnáctiletou soupeřkou a v prvním setu ztratila při svém podání pouze tři fiftýny. Po 54 minutách pak odcházela z kurtu jako vítězka. Nyní čeká českou jedničku boj o semifinále s Kaiou Kanepiovou. S tou má Plíšková příznivou bilanci 2:0 na vzájemná utkání. 

O poznání těžší postup měla Barbora Strýcová na turnaji v Aucklandu. Ta ve druhém kole narazila na Švédku Johannu Larssonovou. I přes hladkou výhru prvního setu, 6:1, se nakonec zápas protáhl na dvě a půl hodiny hry. V druhé sadě si totiž Češka nepohlídala vedení a prohrála druhý set 6:7. Z tohoto zaváhání se naštěstí Strýcová rychle oklepala a zápas ukončila jasným vítězstvím v třetí sadě, 6:3. 

České čtvrtfinále pak čeká na turnaji v Šen-čenu Kateřinu SiniakovouKristýnu Plíškovou. Siniaková do čtvrtfinále došla přes domácí hráčku Wang Ja-fan, kterou porazila 2:0 na sety. Siniaková si zápas zkomplikovala zaváháním v prvním setu, když ztratila podání za stavu 3:1. S celou situací si však poradila velmi statečně a zbytek zápasu už si pohlídala.

Plíšková si ve svém zápase poradila s Rumunkou Bogdanovou po necelých dvou hodinách boje. A to s konečným výsledkem 6:4 a 7:6. Plíšková se s českou kolegyní utkala celkově pětkrát, z toho třikrát prohrála. 

60 0