Markéta Vondroušová a CiCi Bellis
Foto: facebook/české srdce=tenisové srdce

Česko-americké teenagerské duo válcuje soupeřky a dobývá Wimbledon

Markéta Vondroušová a CiCi Bellis

Talentovaná Markéta Vondroušová sice ve dvouhře skončila hned v úvodu Wimbledonu, ve čtyřhře ovšem spolu s Američankou CiCi Bellis předvádí skvělé výkony.

Vytoužená singlová premiéra v All England Clubu Vondroušové nevyšla a osmnáctiletá hráčka neměla daleko k slzám. „Byl to můj sen si tady zahrát. Jsem ráda, že se mi to splnilo, ale chyběl kousek, abych vyhrála. Bylo to jenom o pár míčkách, takže jsem hodně naštvaná. Přišlo mi, že jsem hrála docela dobře, akorát to bylo k ničemu," shrnula Markéta. Po tvářích se jí chvílemi kutálely slzy. Z postupu se radovala její soupeřka Číňanka Pcheng Šuaj , která zvítězila 7:6, 0:6 a 4:6.

Tím ovšem její účast na Wimbledonu neskončila. Nedlouho poté se Vondroušová představila na kurtu po boku stejně staré Američanky CiCi Bellis. A začala skvělá cesta této teenagerské dvojice. 

Nejprve se v prvním kole postavily proti japonsko-australské dvojici Akiko Omae a Jessica Moore. Z výhry se za jednu hodinu a pět minut radoval česko-americký pár, který zvítězil velmi hladce 6:2 a 6:0. V kole druhém a boji o ostup do osmifinále vyzvala Vondroušová s Bellis pár Katerina Bondarenko a Aleksandra Krunic. Jejich boj trval o pár minut méně než předešlé kolo a z postupu se opět radovala Markéta s parťačkou, jež zvítězily bez problémů 6:2 a 6:4.

V osmifinále vyzvaly Ukrajinky Lyudmylu Kichenok a Lesiu Tsurenko. Tato dvojice postoupila na úkor světových deblových jedniček Lucie Šafářové a zraněné Bethanie Mattek-Sands. I tentokrát česko-americká dvojice vyhrála 2:0 na sety a turnajem prochází suverénním způsobem. Ukrajinskou dvojici pokořily v poměru 6:4 a 6:2.

Dnes v 13:30 se znovu postaví na kurt, tentokrát vyzvou v boji o semifinále nasazené devítky rumunsko-tchajwanskou dvojici Monicu Niculescu a Hao-Ching Chan. Kromě nich se z českých hráček představí Renata Voráčová, která spolu s Japonkou Makoto Ninomiya vyzvou pár Svetlana Kuznetsova a Kristina Mladenovic. Čeští fanoušci se mohou těšit také na Květu Peschke. Ta bude s Annou Groenefeld bojovat proti dvojici Yung Jan Chan/Martina Hingis. 

Autor: Hana Řeháková
252 0