Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands
Foto: Facebook - Lucie Šafářová Official

Čeká nás české deblové finále v Charlestonu

Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands

To, co jsem včera předpovídal, se nakonec vyplnilo. Na turnaji v Charlestonu si finále zahrají hned 3 české reprezentantky. A ta čtvrtá když už nic, tak má k České republice velmi pozitivní vztah. Finále ve složení Šafářová/Mattek-Sands versus Siniaková/Hradecká bude opravdovou podívanou a žádnému českému fanouškovi by toto utkání nemělo ujít.

Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sands Zdroj: Facebook - Lucie Šafářová Official

Je až neuvěřitelné, ale zdá se, že prakticky několikrát do roka přepisují české tenistky různé milníky. Zato mužští protivníci v čele s Tomášem Berdychem naopak za českými ženami výrazně zaostávají. A jedním z dalších milníků si již bez ohledu na finálový výsledek připíše Lucie Šafářová. Ta se totiž usadí za svojí deblovou parťačku v žebříčku na druhé místo a vyrovná si tak maximum, kterého dosáhla již dříve v letošním roce. Šafářová s Mattek-Sands se tak nyní stávají absolutním světovým párem číslo jedna a jen těžko budeme hledat větší favoritky ženských tenisových čtyřher, než je právě tento sympatický česko-americký pár, který si prakticky užívá každý míček na kurtu. A pozitivní nálada je drží na vítězné vlně. K vydařenému semifinálovému zápasu není takřka co vytknout.

Proti páru Peschke-Grönefeldt se naposledy utkaly v loni v říjnu na turnaji WTA v Pekingu, kde to byly opravdu boje na ostří nože až do závěru každého setu. A po sedmihodinovém čekání kvůli dešti nakonec Lucka s Betty dotáhly zápas k vítězství a nakonec i celý turnaj. V Charlestonu to však byla jiná pohádka. Až na jedno ztracené podání v úvodním setu není prakticky nic, co by se dalo Češce s Američankou vytknout. Výborně servírovaly, výborně se doplňovaly, téměř bezchybně hrály na síti a také od základní čáry. Česko-holandský pár Peschke-Grönefeldt byl téměř bezradný. V úvodní sadě ještě dokázaly získat tři gemy včetně jednoho breaku. Ale v sadě druhé utrpěly kanára a bylo rozhodnuto.

Díky tomuto vítězství se Šafářová posouvá na post světové dvojky a trvale přeskakuje Francouzky Garciu a Mladenovic, která však již spolu nehrají a dá se tak očekávat jejich propad pořadím.

Siniakové s Hradeckou se daří

Kdo by čekal, že si tyto dvě tenistky tak skvěle sednou. Téměř 32letá Hradecká a o 11 mladší Siniaková spřáhly své síly na začátku sezóny. A jak můžeme vidět, byl to krok správným směrem. Poté, co se Hradecká (v dobrém) rozešla se svoji dlouholetou parťačkou Andreou Hlaváčkovou, si na výbornou sedla s jednou z nejtalentovanějších tenistek, co současný český tenis má. Finále v Indiana Wells bylo opravdovým překvapením. Ovšem postup do finále také v Charlestonu naznačuje, že to nebyla náhoda.

A obě holky již sklízí ovoce. Zatímco Hradecká se snaží o návrat do nejlepší desítky, Siniaková si prakticky každým turnajem vylepšuje osobní žebříčkové maximum. Bez ohledu na finálový výsledek by se měla posunout již na 17. pozici deblového žebříčku.

I přesto, že obě dvojice odehrály svá deblová klání v dnešních brzkých ranních hodinách SELČ, nestihnou mít ani 24 hodin odpočinku a rovnou nastoupí do finále. Na druhou stranu se to může stát příjemnějším pro českého diváka, který bude mít možnost sledovat toto klání od 22:30.

192 0