Karolína Plíšková
Foto: twitter/Karolína Plíšková

Boj o světový trůn pokračuje! Plíškovou může stále ohrozit pět tenistek

Karolína Plíšková

Dvě jsou venku, pět jich zbývá! Přesně pět pronásledovatelek ještě může Karolínu Plíškovou připravit o tenisový trůn. Kam až musí Karolína postoupit a kde naopak musí ztroskotat její soupeřky, aby trůn zůstal Karolíně?

Na začátku US Open bylo sedm tenistek, které ohrožovaly Karolínu Plíškovou na jejím postu světové jedničky. Dvě jsou už ovšem mimo hru. Dánka Caroline Wozniacki a Britka Johanna Konta předčasně vypadly a na post světové jedničky tak nedosáhnou. Stále ovšem zbývá mnoho hladových pronásledovatelek. 

Karolína Plíšková obhahuje za loňské finále obrovský počet bodů, konkrétně 1300 bodů, a bude muset dokráčet hodně daleko, aby svůj post uhájila. Díky velmi vyrovnanému žebříčku musí Plíšková dojít až do finále. Ovšem ani toto nakonec nemusí stačit. Vůbec nejlepší by pro Plíškovou bylo, kdyby celý turnaj ovládla a získala tak svůj první grandslamový titul. Pokud ovšem dojde Plíšková do finále, kde narazí na španělskou hráčku Garbine Muguruza, ani výhra nezabrání jejímu vystřídání z pozice světové jedničky. Nyní stojí Karolíně v cestě dál domácí Nicole Gibbs, s níž by ovšem česká tenistka neměla mít problémy. Zápas je na programu již dnes zhruba v 19hod. 

I přes vypadnutí v prvním kole se světovou královnou stále může stát Rumunka Simona Halep. Ačkoliv rumunská tenistka skončila na raketě Marie Sharapove, Plíškovou ohrožuje i nadále. Pokud totiž Karolína vypadne již před finále, Španělka Muguruza dojde maximálně do osmifinále, Ukrajinka Svitolina do semifinále a Venus Williams ani Svetlana Kuznetsova titul nezískají, stane se novou světovou jedničkou právě Simona Halep. Tomuto scénaři, kdy po US Open dosedne na trůn věří i oficiální web WTA, který Halep staví do pozice favoritky.

Již nyní je v plusu Španělka Muguruza, která loňský rok vypadla již v druhém kole. Nyní je španělská tenistka ve třetím kole a dostává se do plusových hodnot, co se týče bodů. Španělka zatím připisuje na své konto šedesát bodů, navíc prokazuje skvělou formu a touží po dalším posunu. Pokud Muguruza postoupí do semifinále, kde její pouť skončí, musí Plíšková celý podnik ovládnout. Jestliže se ovšem ve finále potká Plíšková právě s Muguruzou, nepomůže české hráčce ani výhra a své místo Španělce uvolní. Nyní čeká na Muguruza semifinalistka letošního Wimbledonu Slovenka Magdalena Rybáriková.

Světová čtyřka, Ukrajinka Elina Svitolina, může Plíškovou též ohrozit. Dvaadvacetiletá talentovaná tenistka se může dostat na vrchol světového žebříčku za předpokladu, že postoupí do semifinále. Pokud se ovšem rozjetá Muguruza probije do semifinále, musí Svitolina zvládnout cestu až do finále. Momentálně ji v cestě stojí Ruska Evgeniya Rodina.

Šanci na trůn má i ruská tenistka Kuznetsova. Aktuálně světová osmička by ovšem musela tento grandslam vyhrát, přičemž Karolína by musela vypadnout maximálně v semifinále, stejně jako Španělka Muguruza. Do finále by také nesměla dojít Ukrajinka Svitolina. Nyní Kuznetsova vyzve v rámci druhého kola Japonku Kurumi Nara.

Po dlouhé době by se mohla královnou stát i Američanka Venus Williams. Sedmatřicetiletá tenistka a olympijská vítězka ze čtyřhry se stane ženou číslo jedna za předpokladu, že vyhraje titul, Muguruza vypadne před čtvrtfinále, Svitolina taktéž před čtvrtfinále a Plíšková před finále. Pokud ovšem dojde k jednomu z těchto scénářů, ani celková výhra Venus stačit nebude. O postup do další fáze turnaje se Venus porve s Marii Sakkari z Řecka.

306 0