Kateřina Siniaková

AO: Siniaková s Allertovou jsou již ve druhém kole

Česká tenistka Kateřina Siniaková svedla na úvod dramatický souboj s aktuální žebříckovou sousedkou Marií Sakkari z Řecka, ze kterého nakonec vyšla jako vítězka. Mnohem jednoznačnější výhru slaví Denisa Allertová nad Francouzkou Parmentier.

V úvodní den na Australian Open viděli fanoušci na kurtu pouze dvě české zástupkyně. Nicméně obě se prezentovaly vítězným utkáním nad svými soupeřkami.

Jako první na kurt nastoupila Kateřina Siniaková. Jak ona, tak i její soupeřka, Maria Sakkari z Řecka, se nachází v šesté desítce žebříčku WTA a dal se tak očekávat vyrovnaný souboj, který k vidění opravdu byl.

Siniaková nicméně v první sadě poměrně dominovala, když zvítězila hladce 6:2. Její řecká sokyně se ale v druhém setu zlepšila. Její přesnější hra zapříčinila, že vzala Siniakové servis a za stavu 5:4 ze svého pohledu servírovala na vyrovnání stavu utkání. Nicméně Siniaková si vzala servis zpět a druhá sada tak dospěla až do zkrácené hry, kterou nakonec opanovala Sakkari poměrem 7:5 a bylo vyrovnáno.

V rozhodující sadě byl dlouho k vidění vyrovnaný tenis. Až za stavu 3:3 přišel zlom. Sakkari přišla o servis a dala Siniakové možnost dotáhnout utkání do vítězného konce. A ta se jí chopila. Ukradeným servisem šla do vedení 4:3 a následně break potvrdila. Později sice ještě Sakkari snížila na 4:5, ale v desáté hře si již Siniaková vítězství vzít nenechala, když využila hned druhý match ball.

To mnohem jednoznačnější zápas má za sebou Denisa Allertová. Aktuálně 130. hráčka světového žebříčku WTA si poradila s Francouzkou Parmentier (82. WTA) za pouhých 50 minut, když jí v druhé sadě dokonce nadělila kanára.

V druhém kole se střetně Allertová s mnohem těžší soupeřkou. Bude jí Číňanka Shuai Zhang, aktuálně žebříčkové čtyřiatřicítka. Na Kateřinu Siniakovou bohužel nejspíš narazí světová čtyřka Elina Svitolina. Ovšem pouze za předpokladu, že porazí kvalifikantku a 279. hráčku žebříčku, Srbku Ivanu Jorovic.