Karolína Plíšková
Foto: facebook.com/czechfedcupteam

1 den, 2 náročné zápasy a 2 výhry. Karolína Plíšková zazářila v Cincinnati

Karolína Plíšková

Velmi náročný den na turnaji v Cincinnati má za sebou světová jednička Karolína Plíšková. Zvládla totiž dva náročné zápasy dvouhry, které jí zajistily postup do semifinále. Je tak na dobré cestě k možné obhajobě titulu a udržení postu světové jedničky.

Osmifinálové utkání proti Camile Giorgi měla odehrát Karolína Plíšková o den dříve, ovšem tenistky vyhnal z kurtů déšť a znemožnil jim pokračovat v zápasech. Světová jednička v té době vedla nad italskou tenistkou již 3:0. A skvělou formu si přenesla i do druhého dne, i když musela svést s Italkou 3setovou bitvu. Úvodní sadu již bez problémů dotáhla do vítězného konce poměrem 6:3. Soupeřka ale zabrala a uzmula druhý set po vítězství 6:4. Ovšem závěrečna sada byla v absolutní režii Plíškové, která nadělila 82. hráčce žebříčku kanára. Ještě v ten samý den ji však čekala další náročná výzva. Postavila se ve čtvrtfinálové bitvě proti Dánce Caroline Wozniacki.

Aktuální světovou pětku a od pondělí již světovou ctyřku dokázala Karolína z kurtu doslova smést. Poslední vzájemné utkání na turnaji v Torontu dokázala sice po 3setové bitvě ovládnout dánská tenistka. Nyní jí však Karolína porážku oplatila. Za pouhých 68 minut zvítězila po setech 6:2 a 6:4 a postoupila do semifinále. Pozici světové jedničky však ještě jistě uhájenou nemá. 

Stále na ni útočí Rumunka Simona Halep, která již postoupila v Cincinnati taktéž do semifinále, když přešla přes Johannu Konta. Mezi čtyřmi nejlepšími se Karolína utká se Španělkou Garbine Muguruza, Rumunka Halep narazí na překvapení turnaje, Američanku Sloane Stephens. 

Pozici světové jedničky tak bude pro Karolínu ještě náročné uhájit, jelikož obhajuje z loňska plný počet bodů za získaný titul.

Autor: Jan Linha
168 0