Martina Sáblíková
Foto: Facebook Martiny Sáblíkové/ sport-pics.cz

Česká republika bude mít v rychlobruslení na Olympiádě v Pyeongchangu rekordní zastoupení

Martina Sáblíková

Rekordní počet závodnic bude mít Česká republika na Olympijských hrách v Pyeongchangu v disciplíně rychlobruslení. Parta okolo trenéra Petra Nováka a Martiny Sáblíkové získala hned devět míst.

Již tradičně se na olympijských tratích představí Martina Sáblíková. Chybět nebude ani Nikol Zdráhalová a Karolína Erbanová, která získává jedno skvělé umístění za druhým. Možné je, že svou šanci dostanou i Eliška Dřímalová a Natálie Kerschbaummayr.

Díky dobrým a pravidelným výsledkům ve Světovém poháru dokázaly české rychlobruslařky získat devět míst. Kromě toho figurují ještě ve čtyřech případech na pozicích nahrádníků. Jedná se o nejvyšší počet rychlobruslařek v historii. Dosud se na olympijské hry podívaly vždy maximálně dvě závodnice.

V Jižní Koreji budou české barvy vidět na všech tratích. Podle neoficiálních informacích se na 500 metrů postaví jedna česká závodnice, na kilometru a patnáctistovce pak dvě. Na trati 3 000 metrů se představí též dvě závodnice z České republiky. Na trati pět kilometrů bude bezpochyby startovat rekordmanka a olympijská vítězka z Vancouveru a Sochi Martina Sáblíková.

Mužům se bohužel nominovat nepovedlo. Sebastianu Druszkiewiczovi utekla pozice náhradníka na trati pět tisíc metrů jen o pár desetin vteřiny. Druszkiewicz tak musí čekat, jak se rozhodnou ostatní země při nasazování svých závodníků.

Oficiální přidělení účastnických míst zveřejní Mezinárodní bruslařská federace (ISU) až po Vánocích, konkrétně 27. prosince. Státy pak budou mít čas do 12. ledna potvrdit nasazení svých reprezentantů. Pokud se nějaká země rozhodne nepostavit svého závodníka, je možnost, že šanci dostanou právě čeští rychlobruslaři.

145 1