útočník Komety Brno Mallet a Sparťan Tomáš Popperle

Čtvrtfinálová série Kometa-Sparta pokračuje v Brně. Nadělí Kometa Spartě kanára?

Po dvou duelech v pražské O2 aréně se série dvou velkých rivalů stěhuje do Moravské metropole, brněnské haly Rondo. Spartě se dlouhodobě v této hale daří z posledních osmi duelů vyhráli Pražané v této hale 6x. Sparta by potřebovala navázat na tyto úspěchy vzhledem k tomu, že prohrává po dvou zápasech 0-2.

útočník Komety Brno Mallet a Sparťan Tomáš Popperle Zdroj: Facebook - HC Sparta Praha

V obou duelech v O2 aréně Sparta vedla v 1. utkání 2-0, ve druhém 2-1. První duel ovlivnilo i střídání rozhodčích když na místo zraněného Vladimíra Pešiny musel přijet Pavel Hodek. 2.třetinu první klání tak musel odpískat sám hlavní rozhodčí Pražák. Ve druhém kláná se stalo pravděpodobně stěžejním faktem to, že Sparta nevyužila přes minutu dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

1.čtvrtfinále začala Sparta párádně když už v 5. minutě posílal rudé do vedení 2-0  Petr Vrána. Až do výše zmíněného incidentu s hlavním rozhodčím Sparta vedla a měla zápas pod kontrolou. Na začátku 2. části však snížil brněnský Vojtěch Něměc. Ve 3. třetině tempo opadlo a vše nasvědčovalo, že si Sparta dokráčí pro vítězství. Ovšem opak byl pravdou Sparta 2x propadla v obraně a za 71vteřin mezi 56. a 57.minutou Kometa zápas otočila. Sparta i přes závěrečný tlak vyrovnat nedokázala.

2. čtvrtfinále začalo velmi podobně jako první. Rychlým gólem se prezentovala Sparta. Obrovskou chybu však následně udělal sparťanský Forman, který 5 minut před koncem 1. dvacetiminutovky namazal mladému Nečasovi a ten si věděl rady. 1-1.

O necelé dvě minuty později však svou chybu napravil, když naservíroval puk Petru Kumstátovi a ten se nemýlil. Do Kabin se šlo za stavu 2-1. Na začátku 3. periody hrála Sparta přesilovou hru. Při zavážení puku do pásma se srazili Barinka s Řepíkem, puku se zmocnil brněnský Mallet a podobně jako Nečas neměl problém zakončit. 2-2 (gól Brna při jejich oslabení). Utkání dospělo do prodloužení. V něm rozhodl bek Komety Jozef Kováčik, který dostal přihrávku po buly a od modré propálil Popperleho.

Do třetího čtvrtfinále tak vstupuje s obrovskou výhodou brněnská Kometa, jenž velmi překvapivě dokázala vyhrát oba zápasy na půdě pražské Sparty. A to i přes její ne příliš vydařený závěr základní části tabulky.

V sérii, která se hraje na 4 vítězná utkání, tak Sparta nyní musí počítat s faktem, že v nové brněnské hokejové hale musí alespoň jednou zvítězit, aby si tak zachovala šanci na postup do semifinále play off Tipsport extraligy.

Jak si však mohli fanoušci všimnout, tak právě Kometa je pod domácí střechou neuvěřitelně silná. A i ve chvílích, kdy se nedaří, ze sebe dokáže vyždímat neuvěřitelný výkon. Sparta to tak bude mít na Moravě velmi těžké. Je tu totiž stále velká pravděpodobnost, že Sparta odejde ze série poražena s nulou. Pokud by se však vracela do o2 arény se skórem 1:3, mělo by Brna k dispozici 2 "match bally".

Jestliže se ale Pražanům povede to stejné, co Brňanům v o2 aréně, budou se hokejisté stěhovat do Prahy za vyrovnaného stavu 2:2, za kterého bude mít pravděpodobně vyšší šanci na postup Sparta.