Čeští plavci vezou z MS celkově osm medailí
Foto: https://www.facebook.com/ceskyparalympijskytym/

Poslední den na para MS v plavání a opět medaile

Čeští plavci vezou z MS celkově osm medailí

Letošní paralympijské mistrovství světa v plavání skončilo a všichni závodníci se rozjíždí zpět do svých vlastí. Česká výprava se vrací zatížena osmi medailemi z toho jsou dva kovy ty nejcennější.

Čeští plavci vezou z MS celkově osm medailí Zdroj: www.facebook.com

Článek Pátý den MS paralympisjkých plavců a další čtyři medaile Pátý den MS paralympisjkých plavců a další čtyři medaile Pátý den na MS v Mexiku byl pro paralympijské plavce zatím nejúspěšnější co do počtu medailí. Do sbírky přidali hned další čtyři cenné kovy. Celkově osm medailí vezou domů čeští plavci z mexického mistrovství světa. Jediná žena mezi medailisty, Vendula Dušková, získala dva bronzy. Miroslav Smrčka vybojoval bronz a stříbro, Arnošt Petráček vybojoval titul mistra světa a Jan Povýšil kromě titulu mistra světa získal ještě stříbro a bronz. 

Poslední den šampionátu se do bojů o medaile zapojili celkem tři Češi. Vendula Dušková skončila na 200m těsně čtvrtá, stejně jako Miroslav Smrčka, kterému medaile utekla také o pár setin. Jedinou medaili tak vybojoval Jan Povýšil, který plaval na trati 150m polohově. „V cíli člověk obvykle remcá, že je bazén moc dlouhý, no já ho dneska potřeboval o pět metrů delší, abych Itala s Mexičanem předehnal." žertoval po závodě Povýšil, který veze z Mexika kompletní sadu medailí. 

Český tým teď čeká zhodnocení výsledků a následná příprava do další sezóny. Za naši redakci posíláme velkou gratulaci a přejeme mnoho štěstí do dalších závodů

104 33