Čerstvý medailista z Mexika Miroslav Smrčka
Foto: http://www.zitusti.cz/nevidomy-plavec-miroslav-smrcka-sbira-uspechy-v-plaveckych-soutezich/

Pátý den MS paralympisjkých plavců a další čtyři medaile

Čerstvý medailista z Mexika Miroslav Smrčka

Pátý den na MS v Mexiku byl pro paralympijské plavce zatím nejúspěšnější co do počtu medailí. Do sbírky přidali hned další čtyři cenné kovy.

I přes to, že žádná z medailí nebyla zlatá, jedná se o další obrovský úspěch pro českou výpravu na letošním šampionátu. Celkově už Češi letos posbírali sedm medailí. Dvě zlata a bronz dolplnili o další dva bronzy a dvě stříbrné medaile.

O první bronz se postaral Miroslav Smrčka na trati 100m prsa a následně vyplaval další bronz, tentokrát na 200m polohově. Pro Miroslava se také jedná o historicky první kov z paralympijského závodu a přidává se tak do party českých medailistů.

Svůj druhý bronz na MS vybojovala Vendula Dušková, nyní na trati 400m volným způsobem. Posledním medailistou pátého dne byl čerstvý mistr světa Jan Povýšil, který v závodě 200m volným způsobem doplaval na druhé pozici. 

Čeští plavci tak potvrzují svoji formu na letošním šampionátu, který je poznamenán mnoha problémy a nejedná se tak o vůbec jednoduché závody. My budeme českým plavcům nadále držet palce a věříme, že se nejedná o poslední medailové přírůstky, které nám domů přivezou. 

92 46