Česko vs Rusko - hokej
Foto: cdn-az.allevents.in

13 hrací den: Dnes tu máme den D. Češi přes Rusy neprošli

Česko vs Rusko - hokej

Dnes nás čekají klíčové zápasy, které stanoví zda bylo mistrovství světa úspěšné či nikoliv. Česká republika vyzvala snad největšího hokejového rivala co existuje. Tím je Rusko. Utkání, které začalo v 16:15, neskončilo moc dobře. Rusové ovládli celou hru a zvítězili jasně 3:0.

18:48 - Česká republika končí již ve čtvrtfinále. Po skvělém začáků na MS tak jejích jízda za medaili končí. Rusko vyhrálo 3:0. Češi čekají na vytouženou medaili již pět let.

15:15 - Sestava - Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, Šulák, Kempný, Rutta, Kundrátek – Sobotka, Jan Kovář (A), Voráček (C) – Červenka, R. Hanzl, Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Plekanec (A), Horák, T. Zohorna – Radil.

15:05 - Čeští rozhodčí mají opravdu velkou kvalitu. Svěřenou důvěru čeští sudí nezklamali a tak všichni čtyři jsou dnes nominováni na čtvrtfinálové zápasy. Antonín Jeřábek s čárovým Miroslavem Lhotským budou pískat duel USA vs Finsko, Jan Hribik utkání Kanada vs Německo a Libor Suchánek bude střežit čáry v duelu Švýcarsko vs Švédsko. Navíc videorozhodčí Pavel Halas bude dohlížet na oba zápasy v Kolíně nad Rýnem.

11:19 - Čtvrtfinálové utkání odehraje český tým v bílých dresech.

11:15 - Duel mezi Českou republikou a Ruskem bude pískat Mark Lemelin a zkušený Švýcar Tobias Wehrli. Čároví Brent Oliver z USA a Nathan Vanoosten z Kanady.

10:55 - Rekord návstěvnosti MS nebude překonán. I kdyby byly všechny zápasy vyprodané tak nadále Česká republika bude držet rekord návštěvnosti z roku 2015. 

10:48 - Rusové se včera museli přesouvat do francouzské metropole. Jejich cesta z Kolína nad Rýnem do Paříže byla vskutku zajímavá. Rozbil se jim vlak, kterým se měli přesunout právě do zmiňované Paříže. Nakonec se do Francie dostali, ale s tříhodinovým zpožděním.

10:45 - Voráček se ke čtvrtfinále vyjádřil takto: "Čtvrtfinále je hodně zrádné. Můžeš hrát nejlepší hokej na turnaji a přijde jeden zápas a najednou se všechno začne rozpadat. A nevíš, co se stane. Je to hodně o nervech. O tom, kdo udělá méně chyb, bude méně na trestné lavici. Když bude zápas vyrovnaný herně i výsledkově, tak si myslím, že oni budou mít nevýhodu."

10:38 - Největším strašákem jsou zejména ruské přesilové hry. Češi se musí vyvarovat zbytečním oslabením. Sobotka řekl: "Čeká nás těžký soupeř. Určitě budou silní na puku a pro nás bude důležité neztrácet puky a nedostávat je do hry. A hlavně nehrát v oslabení. Rusové jsou známí tím, že si rádi pohrají s pukem. Jsou výborní jeden na jednoho a dokážou obejít hráče. Pokud by ale byli frustrovaní, že jim to nejde, jak chtějí, tak bychom toho mohli využít."

Program MS 18. 5. 2017

160 0