Mohl by se tento sen stàt skutečností? Zatím tomu tento scénář opravdu nasvědčuje. A tak co se nepovedlo v Tokiu, by se mohlo zadařit v Paříži.
Tomáš Machač nedávno ovládl challanger ve francouzském středisku Mouilleron Le Captif a vylepšil si tak kariérní žebříčkové maximum v singlu, když už nakoukl do elitní osmdesátky. I přesto, že do čtyřher prakticky nezasahuje a jen obtížně jej najdeme v deblovém žebříčku, kombinované umístění v současné situaci na singlových žebříčcích by jim ke startu s největší pravděpodobností stačilo.
Kateřina Siniaková se sice drží ve dvouhře nyní na chvostu elitní stovky, to se ale může do konce roku ještě změnit. Ve čtyřhře si navíc olympijská šampionka po boku Barbory Krejčíkové drží vysoký standart a již dlouhou dobu se pohybuje v elitní desítce.
A tak když to sečteme, i přesto, že by pár Siniaková/Machač pravděpodobně neměla jedno z nejvyšších nasazení v pavouku olympijské smíšené čtyřhry, s největší pravděpodobností by se tam dostali. A probojovali by se tak k velkému snu, ve který doufali už na hrách v Tokiu. A že také mají na koho navazovat. Vždyť úžasného úspěchu dosáhli na olympiádě v Riu Lucie Hradecká a Radek Štěpánek, když právě oni dva získali senzační olympijský bronz.
V Riu v roce 2016 jsme měli hned 3 tenisové medaile. Kromě již zmíněných vybojovala další bronz, tentokrat v singlu, Petra Kvitová. V ženskem deblu braly kov stejné hodnoty Lucie Šafářová s Barborou Strycovou. V Tokiu po skvělém zlatu Krejčíkové se Siniakovou přišlo trochu nečekané stříbro ve dvouhře v podání Markéty Vondroušové.
A co v Paříži? Budou moci Siniaková s Macháčkem zabojovat po svém boku jako tenisoví a životní partneři o olympijský kov?