Sascha Rhyner má být hlavní zbraní v zápase proti Švýcarsku
Foto: http://florbal.cz/60540-mame-problemy-s-prvnim-dotekem-a-hrou-5-na-5-hodnoti-sascha-rhyner/

Zbraň proti Švýcarkám? Švýcar na lavičce. Češky se připravují na boj o bronz

Sascha Rhyner má být hlavní zbraní v zápase proti Švýcarsku

Mistrovství světa ve florbale žen se blíží do finále a český výběr čeká stejný scénář jako poslední dva šampionáty. Boj o třetí místo proti Švýcarkám, kterým jsme ale na dvou předchozích šampionátech podlehli. Jak zlomit toto prokletí si lámal hlavu i trenér Miroslav Janovský, odpověď našel v podobě asistenta týmu Švýcara Saschi Rhynera.

V posledních dvou letech jsme narazili na Švýcarky v boji o třetí místo dvakrát. V roce 2013 přišla porážka v prodloužení, a to na MS v Praze. O dva roky později jsme po velmi vypjatém zápase prohráli znovu. Trenér Miroslav Janovský si řekl dost a na svůj poslední šampionát nasadil proti Švýcarkám tu nejtvrdší zbraň, kterou našel. Tou je švýcarský trenér Sascha Rhyner, který letošní mistrovství světa působí u českého týmu jako asistent trenéra. 

Tipů jak vyzrát na Švýcarky je hned několik. Hlavním bodem bude uhlídat první lajnu v čele s talentovanou Corin Rüttimannovou. Výhodou také může být komunikace na hřišti, které bude český asistent perfektně rozumět, sám však přiznal, že zná švýcarský tým natolik, že tuto výhodu ani nepotřebuje. Na otázku, zda pro něj nebude těžké stát na druhé straně, odpověděl záporně s tím, že během šampionátu se sám cítí jako pravý Čech. 

Se jménem švýcarského kouče souvisí ještě jedna záležitost, která se váže až ke konci šampionátu. Je totiž jedním z možných nástupců Miroslava Janovského na pozici hlavního trenéra. K tomuto tématu se ale zatím nevyjádřil a nechá se překvapit, co přinesou jednání po mistrovství světa. 

71 0