Brittney Griner Phoenix Mercury WNBA
Foto: Facebookový profil Brittney Griner

VIDEO: Smečující žena! Grinerová je americký zázrak

Brittney Griner Phoenix Mercury WNBA

Vidět v basketbale smečovat ženu, to je stále těžko uvěřitelný úkaz. Jedna hráčka ale tenhle fakt popírá. Brittney Grinerová je americký basketbalový zázrak.

Měří 203 centimetrů, nosí boty velikosti 53 a patří k největším hvězdám ženského basketbalu na světě. Brittney Grinerová má teprve 26 let, ale už stihla vyhrát Euroligu, ženskou NBA, univerzitní NCAA, olympiádu i mistrovství světa. Není divu, mladá Američanka využívá svých dispozic jako žádná jiná. Je jedinou ženou, která pravidelně v zápasech smečuje a vzhledem ke své pohyblivosti a schopnostem je prakticky nebranitelná.

Slavná už od střední

Už na střední škole udivila basketbalový svět videem, ve kterém bez problémů smečuje jeden koš za druhým. Záznam má v současnosti přes 6,5 milionu shlédnutí. V rámci NCAA, americké univerzitní soutěže, už překonávala jeden rekord za druhým a každý čekal na její příchod do WNBA, ženské obdoby NBA.

Talent potvrdila ve svém prvním utkání, když dvakrát „zadunkovala“ a tím vyrovnala celkový rekord počtu smečí jedné ženy v WNBA. Prakticky už od úvodní sezóny patří k největším hvězdám ligy. Také čeští fanoušci mohli vidět Grinerovou v akci. Talentovaná Američanka totiž dva roky působila v Jekatěrinburgu a v ročníku 2015 / 2016 se ruský klub střetnul s USK Praha ve skupině.

Svatba a rozvod

Kariéru Grinerové provázejí kontroverze. Veřejně prohlásila, že je homosexuálka a později si vzala profesionální hráčku Glory Johnsonovou. Sňatek dokonce předcházely fyzické konflikty mezi oběma ženami. Johnsonové se později narodila dvojčata, ale vztah obou basketbalistek nebyl ideální a skončil rozvodem rok po svatbě.

Představuje se Brittney Grinerová:

773 0