MPV zápasu - Jan Hadrava

Skvělý Hadrava! AZS Olsztyn poráží PGE Skra Bełchatow

Olsztyn/Polsko - Letošním největším překvapením polské volejbalové Plus ligy se zatím zdá být celek Indykpol AZS Olsztyn, tažený českým reprezentačním univerzálem Janem Hadravou. Po čtyřech odehraných zápasech se Olsztyn nachází na druhém místě tabulky, bod za zatím stoprocentním obhajujícím mistrem z Kędzierzyn-Koźle.

V posledním zápase na domácí palubovce neměli Hadrava a spol. vůbec lehkou práci. Přijely žlutočerné „včely“ z Bełchatowa s nadupaným týmem včetně mistrů světa z Polska, univerzála Wlazłeho nebo blokaře Kłose, s bulharským smečařem Nikolayem Penchevem nebo nejnovější posilou Íráncem Miladem Ebadipourem. Ale ani na druhé straně nebyla o zvučná jména nouze – belgický legionář Tomas Rousseaux nebo vycházející hvězda polského volejbalu, blokař Jakub Kochanowski, a samozřejmě také Jan Hadrava.

Do utkání nevstoupil Olsztyn zrovna nejlépe a po 20 minutách už prohrával 1:0. Ve druhém setu se ale vzchopil a pomohl k tomu právě Hadrava. S 23 body nejvíce bodující hráč domácích. Útočil na hranici 44%, což je slušné číslo na pětisetový zápas, přidal dvě esa a jeden bodový blok. Na druhé straně Belchatowané, taženi univerzálem Wlazłym taktéž s 23 body a Bednorzem s 26(!) body, mohli odjet bez jediného bodu. Vyrovnanou koncovku čtvrtého setu totiž až ovládli 30:28. Tie-break už byl v režii domácích, skvělou obranou v poli i na síti dokráčeli k vítězství 15:12 a tím pádem 3:2 na sety.

Jan Hadrava se nachází na pátém místě bodování celé Plus ligy. Za čtyři zápasy dosáhl na 75 bodů. Lépe už skórovali jen Estonec Taht (76 bodů), Španěl Rodriguez (80 bodů) a Poláci Muzaj (82 bodů) s Kaczmarkem (116 bodů).