VK ČEZ Karlovarsko - VK Dukla Liberec
Foto: Facebook VK ČEZ Karlovarsko

Parádní reklama na volejbal! V souboji aspirantů na titul vítězí Liberec nad Karlovarskem

VK ČEZ Karlovarsko - VK Dukla Liberec

Karlovy Vary - Televizní repríza loňského boje o bronzové medaile slibovala volejbalovou bitvu se vším všudy. Oba týmy vyztužily svoje sestavy zvučnými jmény. Na straně domácích přišli světoběžník Filip Rejlek a slovinský nahrávač Gregor Ropret. Na straně hostů bývalí čeští reprezentanti Jan Štokr a Aleš Holubec.

Do utkání vstupují lépe hostující volejbalisté a po bloku Tomáše Kriška jdou do prvního technického oddechového času za vedení 8:6. Liberečtí si udržují bodové vedení až do stavu 17:18, kdy se po nejdelší rozehře, následované Hudečkovým esem, domácí dostávají do vedení 19:18 a donutí Libereckého trenéra Michala Nekolu k prvnímu klasickému oddechovému času. Výborné „ztrátování“ domácích borců znamená vedení 24:22. První setbol ještě Liberečtí odvracejí, ale následující rozehru ukončuje karlovarský univerzál Filip Rejlek a Západočeši se tak ujímají vedení 1:0 na sety.

Začátek druhého setu se nese v duchu servisu Tomáše Kriška. Ten svým podáním donutí trenéra domácích Nováka k oddechovému času a ihned po něm přidává další eso – 1:6. Karlovarští se ale nevzdávají a čtyřmi body v řadě donutí Nekolu vzít si také oddech. Minimální rozdíl ve skóre platí až do doby, kdy si liberecký blok dvakrát „smlsne“ na Rejlkovi a vytváří rozhodující náskok – 10:14. Dukla pokračuje v krasojízdě a hlavně díky skvělé hře Jana Štokra si kráčí pro vítězství ve druhé sadě v poměru 25:17.

Třetí sada přinesla otevřenou kanonádu za zadní čárou. Na obou stranách palubovky se podávající rozvášnili a už za stavu 5:6 ve statistikách setu svítily tři esa na straně hostujících volejbalistů a dvě esa na straně domácích. Liberec zpřesnil obranu jak na síti, tak v poli a donutil soupeře k time-outu. Oddech Karlovarským pomohl a po velmi dlouhé době se dostávají do vedení 16:15. Do koncovky tak míří oba týmy bok po boku. Rozhodující náskok si hosté připraví při servisu Galabova. Na 20:24 zvyšuje ránou z hlavního kůlu slovenský smečař ve službách Severočechů Tomáš Kriško. Vary se sice nevzdávají a na 22:24 snižuje Michal Kriško, ale není jim to nic platné, protože následující rozehru ukončuje Jan Štokr a získává tak pro svůj tým vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set znamenal pro domácí poslední šanci na zvrat utkání a podle toho také začátek sady vypadal. Vary zlepšily svůj útok a servis a zatlačily tak Liberec, jehož příjem byl sotva na 20% úspěšnosti do defenzívy. Nicméně vedení se přelévalo ze strany na stranu až do stavu 20:21, kdy se za koncovou čáru dostal Jan Galabov a vytvořil tříbodový náskok pro tým z Podještědí. První matchball Karlovarsko skrze Širokého odmítá, ale v zápětí je trojblokem zastaven Zmrhal a Dukla Liberec vyhrává 25:21, celý zápas pak poměrem 3:1.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen hráč Liberce Tomáš Kriško. Nejvíce bodujícím hráčem zápasu pak s 23 body domácí Filip Rejlek.

Ohlasy:

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „My jsme dnes měli dvě tváře, jedna byla hra v obraně, která se na nás usmívala a druhá tvář byla na útoku nebo celá ofenzivní činnost, kde nám to trochu haprovalo. Nicméně doufám, že jsme udělali pěkný zápas i pro ty diváky, kteří dnes přišli a moc jim za to děkujeme. “ 

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes to bylo bojovné utkání, které se muselo divákům líbit, myslím si, že jsme nakonec zvítězili díky servisu a dobré obraně.“

134 0