Vítěz evropského šampionátu ve volejbalu 2017 - Rusko
Foto: https://www.facebook.com/CEVEuroVolley/

Ohlédnutí za finále mistrovství Evropy ve volejbale

Vítěz evropského šampionátu ve volejbalu 2017 - Rusko

Brzy to budou dva měsíce od finálového zápasu Mistrovství Evropy ve volejbale v Polsku mezi Německem a Ruskem. Obě družstva v něm předvedla světový volejbal, a zejména mladá nastupující generace Rusů podporovaná zkušeným univerzálem Mikhaylovem vyvrátila všechny diskuze o propadající se úrovni ruského volejbalu.

Trenér Sborné Sergey Shlyapnikov dokázal ve svém týmu skvěle zkombinovat dravé mládí zastupované smečaři Volkovem a Kliukou nebo blokařem Vlasovem a zkušenosti nahrávačů Grankina s Butkem, či MVP celého turnaje Maxima Mikhaylova. Na druhé straně mírně podceňovaný tým Německa doufal v úspěch na šampionátu konaném v Polsku taktéž. Grozer, který si vzal mistrovství „za své“ a od začátku dokazoval, že je rozhodnut dotáhnout svůj národní tým na medailové pozice, může být spokojený. Němci stříbrnou medailí navázali na svůj úspěch z Mistrovství světa 2014, shodou okolností konaném také v Polsku, a po třech letech se opět dočkali pódiového umístění na velké akci.

„Byl to obtížný zápas, ale ve finále mistrovství Evropy se nedá nic jiného očekávat. Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, jenže Němci brzy zlepšili svou hru a bylo jasné, že se může stát cokoliv. Proto jsem také neztrácel hlavu, když vedli 5:2 v tie-breaku a stále věřil svým hráčům,“ komentoval vývoj utkání ruský trenér Shlyapnikov.

„Je to výborný výsledek, obzvláště když jsme už pár let zlatou medaili nevyhráli. Ukázalo se, že jsme opravdu silný tým,“ dodal nejužitečnější hráč celého mistrovství Maxim Mikhaylov.

Na německé straně vládlo po konci utkání lehké zklamání. „Nevím co k tomu říct. Měli jsme opravdovou šanci získat zlatou medaili. Všichni teď máme rozporuplné pocity, byli jsme tak blízko a zároveň tak daleko,“ prozradil německý smečař Denys Kaliberda.

„Dnes jsme hráli výborný zápas, bohužel se smutným koncem. Prohráli jsme o dva body a přesně o tom je volejbal. Máme skvělý tým, Rusko vyhrálo všechny svoje zápasy na šampionátu lehce 3-0, ale dnes ne. Můžu pouze říct, že miluji svoje hráče. Ve všech momentech, na každém míči byli všichni soustředění a ukázali, kolik energie v nich je,“ zhodnotil utkání německý kouč Andrea Giani.

Maxim Mikhailov - MVP Mistrovství Evropy v Polsku 2017 Zdroj: www.facebook.com

115 0