I přes bojovný výkon podlehly Češky Finkám 1:5.

Den druhý na MS ve florbale: Češky podlehly finskému výběru 1:5

Druhý den na 11. MS žen ve florbale čekal český tým velmi těžký soupeř. S výběrem Finska se utkaly Češky v souboji o první místo ve skupině. A i přes to, že se naše holky rvaly jako pravé lvice, podlehly nakonec severskému výběru 1:5.

V druhý den světového šampionátu žen ve florbale čekal české hráčky souboj s týmem Finska. I přes to, že byl severský tým v zápase jasným favoritem, naše hráčky ukázaly, že soupeřkám nedají nic zadarmo.

První gól padl až po dvanácti minutách hry, a bohužel do naší sítě. I přes inkasovanou branku se české reprezentantky nevzdávaly, a do všech soubojů šly naplno. Tuto dravost naznačily mnohé útočné fauly, když se reprezentantky snažily vybojovat míček i na polovině soupeřek či v souboji v rohu, kde úřadovala hlavně Žůrková. Ta několikrát přetlačila své soupeřky, a ty tak párkrát skončily za mantinelem.

Druhá třetina zápasu se nesla v podobném duchu jako ta první, a přes veškeré šance českého týmu se z jediného gólu radovaly opět Finky. V třetí třetině tak čekal naše hráčky nelehký úkol v podobě stáhnutí dvoubrankového náskoku. Ten se však Seveřankám povedlo navýšit ještě o jeden gól. Ve 49. minutě Češky dokázaly snížit, utkání se jim však už otočit nepodařilo. Finky do konce utkání přidaly ještě dvě branky a vyhrály nakonec 1:5.

I přes toto skóre si naše hráčky rozhodně "neutrhly" ostudu a vyhlídky do zbytku turnaje jsou tak nadějné. Poslední zápas ve skupině čeká českou reprezentaci v pondělí proti Norsku. Do duelu nastoupí naše florbalistky jako favoritky.