Češky porazily Polky a postupují do semifinále

České florbalistky rozstřílely Polky a postoupily na MS do bojů o medaile

Český tým narazil po třetí v řadě na tým Polska. Stejně jako ve dvou předchozích případech i letos byl jasně lepší a potvrdil tak předpokládaný postup do bojů o medaile.

Ve středu 6.12. nastoupily české hráčky ke svému čtvrtfinálovému zápasu, kde je již potřetí za sebou čekal výběr Polska. Češky vstupovaly do utkání jako jasné favoritky a to hned v úvodu první třetiny potvrdila Hana Koníčková a následně Nela Kapcová.

Díky trefám těchto dvou hráček vedl český tým v polovině první části 2:0. Velké překvapení přinesl trenér Polska, který si už v čase 11:31 vybral oddechový čas, aby své svěřenkyně náležitě motivoval. Ihned po Time-outu přišel pro soupeřky další šok. Polská brankářka provedla velmi špatný výhoz a trefila Čapkovou, ta míček okamžitě poslala Nele Kapcová pro kterou nebyl problém střelou do prázdné branky zvýšit na 3:0. V brankových hodech pokračovala Michaela Mlejnková, která přesnou střelou příklepem zvýšila na 4:0 a o pár vteřin později už Bernacka lovila z brány míček znovu. Tentokrát po střele Enenkelové. Ta také vstřelila poslední branku první třetiny a Češky tak šly do šaten za velmi příznivého stavu 5:0.

Druhou třetinu začaly aktivněji znovu české hráčky. První branku ale vstřelily Polky. Po pěti minutách hry si české obránkyně nepohlídaly Rogalovou a ta přesně umístěnou střelou překonala Janu Christiánovou. V sedmé minutě přišla další možnost ke snížení a to po vyloučení Hany Koníčkové. Hned po pár vteřinách se Polky radovaly z branky. Ta však záhy nebyla uznána kvůli výskoku a Češky tak pokračovaly ve hře ve čtyřech. V přesilovce se ještě dostaly Polky do pár šancí, ale všechny zlikvidovala ochránkyně české svatyně. Naopak na druhé straně úřadovala Tereza Urbánková a střelou pod horní víko zvýšila opět na rozdíl pěti branek. Tento stav ale netrval dlouho. Fulová se ocitla sama před Christiánovou a povedlo se jí vsítit druhou branku Polska.

V třetí třetině přišel šok když po třiceti vteřinách snížily Polky na 6:3 a české hráčky se tak dostaly do nervozity ze ztráty pěti gólového vedení. První krok k probuzení českého týmu přinesla Nela Jiráková, která proměnila výborně rozehraný signál standartní situace a Češky opět o krůček poodskočily. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů neměl větší šance. To ukončila Hana Koníčková, která pět minut před koncem zvýšila na 8:3. Ihned po buly pak českou nepozornost potrestaly Polky a skóre znovu snížily. O pár sekund později padl další gól a Nela Kapcová skompletovala svůj první hattrick v reprezentační kariéře. V čase 56:15 Češky vstřelily desátý gól, který dala Magdaléna Plášková. Nutno podotknout, že všechny čtyři branky padly v rozmezí 54 vteřin. To byly také poslední gólové úspěchy, které v zápase byly k vidění a český výběr tak čeká v pátek semifinále se Švédskem.