Česká hokejová reprezentace v zápase proti Koreji

ZOH: Česká republika porazila Švýcarsko a je ve čtvrtfinále!

Tři zápasy, tři výhry. Taková je statistika českého reprezentačního týmu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. V neděli porazil svého soupeře ze Švýcarska a pojistil si tak první místo v tabulce skupiny A.

Do utkání, kterému dominovali brankáři, vstoupili lépe čeští hokejisté. Skóre v osmé minutě otevřel Michal Řepík, jenž poslal puk nad pravé rameno švýcarského gólmana Hillera a ten už nestihl na jeho ránu zareagovat. Záhy se však tým Josefa Jandače dopustil několika faulů a musel se bránit dvojnásobné přesilovce. Soupeři se ji sice nepodařilo využít, krátce po zpětném naskočení trestaného Tomáše Zohorny však Thomas Rüfenacht vyrovnal na 1:1, když se trefil nad beton Pavla Francouze.

Do vedení se Češi opět dostali až ve třetí třetině, když. Dominik Kubalík tečoval střelu Jana Kováře a ve svém druhém utkání na turnaji vstřelil svůj druhý gól. V závěru vyzkoušelo Švýcarsko hru bez brankáře a dostalo českou reprezentaci pod tlak. Ta se mu však dokázala ubránit a Roman Červenka naopak skóre navýšil na 3:1. Do odkryté branky se pak záhy trefil také Michal Řepík, který svým gólem už jen potvrdil zisk tří bodů.

Vítězstvím si Česká republika pojistila první místo v tabulce skupiny A a postupuje tak přímo do čtvrtfinále, které se odehraje ve středu (pravděpodobně od 4:10). V boji o postup do semifinále se utká s lepším z dvojice USA - Slovensko.