Slovensko vs USA

ZOH 2018: Solidní výkon Slováci předvedli i ve druhém utkání, i tak tři body bere USA

V ranních hodinách středoevropského času se odehrál další zápas mezi Slovenskem a USA v rámci hokejového turnaje mužů.

Slovenský tým do turnaje vstoupil na jedničku, když v prvním dějství vyzvali tým Olympijských sportovců z Ruska. I přes to, že s nimi prohrávali 0:2, během utkání dokázali zvýšit tempo natolik, že nejprve snížili na rozdíl jediné branky, poté vyrovnal na 2:2 a na poslední chvíli se dostali do vedení, na což Rusové nestačili reagovat a tak naši východní sousedé se postarali o překvapivý výsledek.

Američané v prvním duelu si nevedli vůbec špatně. V zápase proti Slovinsku hráli sebejistým dojmem a dokázali se dostat do dvoubrankového trháku. Slovinci se, ale nevzdávali a hráli až do konce, což se jim nakonec vyplatilo, protože stav po šedesáti minutách byl nerozhodný 2:2 a následovalo prodloužení. V něm dokonali obrat, když se po druhé v duelu trefil Muršak.

USA 2:1 SLOVENSKO

V dnešních ranních hodinách středoevropského času mohli diváci v Gangneung Hockey Centre sledovat utkání mezi Slovenskem a USA. Od první minuty si soupeři nic nedarovali. Na úvodní branku jsme si museli počkat do osmé minuty, kdy hráči USA využili přesilovou hru. Terry přenechal kotouč Donatovi, který přijížděl z druhé vlny. Jeho tvrdá rána propálila vše, co mu stálo v cestě a Američané šli v utkání poprvé do vedení. Naši východní sousedé se inkasované branky nezalekli, a za 25 sekund později se ze vstřeleného gólu mohli radovat také. Surový nahodil touš před branku, kde si ho našel Kudrna, který jen na led přesně položil čepel hokejky, od které se puk odrazil až zá záda amerického gólmana. Ve zbylé části první periody se nic vážnějšího nestalo a stav byl po dvaceti minutách vyrovnaný 1:1.

Flip to CNBC! Puck drop between #TeamUSA & Slovakia coming at 10:10 p.m. ET 🇺🇸

Příspěvek sdílený USA Hockey (@usahockey),

Ve druhé třetině se na obou stranách bojovalo o každý kousíček hrací plochy, ale zároveň, jak Slovensko i USA, si hlídaly svého soupeře natolik, aby se nedostal do vyložené šance. Největšími oporami byli gólmani. Laco na Slovenské straně i Zapolski na straně Američanů, kteří předváděli krásné a pohledné zákroky. Žádná další branka k vidění nebyla a tak i po čtyřiceti minutách byl stav mezi těmito soupeři nadále nerozhodný 1:1.

Do třetí periody líp vstoupili hráči USA, kteří se ve čtyřicáté třetí minutě dokázali prosadit. Od modré čáry jeden z Američanů nahrál úplně volnému Donatovi, který se před slovenskou svatyní otočil a zasunul puk mezi betony slovenského gólmana Jána Laca, který byl bez šance. Američané se tím dostali do jednobrankového vedení a zároveň využili hru v početní výhodě. I nadále se naši východní sousedé snažili vyrovnat, ale veškeré pokusy zneškodnil americký brankář Zapolski. V závěru třetího dějství hráči Slováci zkusili hru v šesti, ale ani to nepomohlo a tak hráči USA porazili Slovensko 2:1.

Článek ZOH 2018: Slovensko proti USA do branky nasadí Jána Laca ZOH 2018: Slovensko proti USA do branky nasadí Jána Laca Do druhého utkání by měl slovenskou svatyni chránit Ján Laco, který nahradí z prvního duelu Branislava Konráda.