Ruský hokejista Mozyakin
Foto: Facebook - IIHF

ZOH 2018: Oleg Znarok oznámil nominaci na Zimní olympijské hry 2018

Ruský hokejista Mozyakin

I přes dopingový skandál okolo Ruska povolal trenér hokejového týmu Oleg Znarok hned několik hvězd. Netají, že chce s mužstvem přivést domů zlatou medaili.

Článek ZOH 2018: Šok pro Rusko! Stopku dostal Bělov či Plotnikov ZOH 2018: Šok pro Rusko! Stopku dostal Bělov či Plotnikov Na Zimní olympijské hry nejenom, že nesmějí hráči z NHL, ale kvůli dopingovému skandálu dostalo zákaz zúčastnit se jich hned několik ruských sportovců. Stopku však dostala i čtveřice hokejistů, která do drogové aféry nikdy nezapletená nebyla... Největšími a nejzkušenějšími hvězdami v nominaci Olega Znaroka jsou Pavel Dacjuk a Ilja Kovalčuk, kteří mají na svém kontě několik startů nejen na MS, ale také ZOH či dalších mezinárodních akcí. V posledních dnech měl Pavel Dacjuk zdravotní problémy, které by však neměly být překážkou pro start na Zimních olympijských hrách.

Olympijské sportovce Ruska v základní skupině čeká Slovensko, Slovinsko a USA. Před turnajem se utkají ve dvou přátelských duelech proti Bělorusku (30. ledna) a Spartaku Moskva (4. února).

V nominaci jsou především hráči z Petrohradu a CSKA Moskva, pouze dva hokejisté (Vasilij Košečkin a Sergej Mozjakin) hrají za Magnitogorsk.


 

NOMINACE OLYMPIJSKÝCH SPORTOVCŮ RUSKA

Brankáři: Ilja Sorokin, Igor Šesťorkin, Vasilij Košečkin

Obránci: Vjačeslav Vojnov, Vladislav Gavrikov, Artěm Zub, Andrej Zubarev, Dinar Chafizullin, Bogdan Kiselevič, Nikita Nestěrov, Alexej Marčenko

Útočníci: Pavel Dacjuk, Ilja Kovalčuk, Nikita Gusev, Vadim Šipačov, Sergej Kalinin, Alexander Barabanov, Ilja Kablukov, Nikolaj Prochorkin, Sergej Širokov, Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Ivan Tělegin, Kirill Kaprizov a Sergej Mozjakin

296 11