Hokejový zápas Norsko - Kanada
Foto: IIHF

ZOH 2018: Norové berou do Pchjongčchangu sparťanského Reichenberga nebo Sörvika z Litvínova

Hokejový zápas Norsko - Kanada

Jako předposlední odhalili svou hokejovou nominaci na Olympijské hry v Pchjongčchangu Norové. Do svého kádru zařadili sparťanského Reichenberga nebo Sörvika z Litvínova.

Norský trenér dnes nominoval 25 hráčů, kteří odcestují na letošní zimní olympijské hry. Nechybí mezi nimi ani hráči z České republiky. Do nominace se vešli sparťanský utočník Reichenberg a litvínovský Sörvik. Naopak jihlavské duo Bryhnisveen a Volden se bude muset na ZOH dívat v televizi a svoje národní barvy podporovat na dálku. V kádru najdeme také jména, jako jsou Mathis Olimb, Ken André Olimb nebo Steffen Thoresen, Kristian Forsberg.

Norové si svojí účást na ZOH 2018 zajistili v září během olympijské kvalifikace, když porazili Francii, Itálii a Kazachstán. Na turnaji je ve skupině C čeká Švédsko, Finsko a Německo.

NOMINACE NORSKA

Brankáři: Lars Haugen, Henrik Haukeland, Henrik Holm

Obránci: Daniel Sörvik, Jonas Holos, Mattias Norstebo, Erlend Lesund, Stefan Espeland, Alexander Bonsaksen, Johannes Johannesen, Henrik Odegaard

Útočníci: Patrik Thoresen, Alexander Reichenberg, Mathias Trettenes, Mathis Olimb, Ken André Olimb, Mats Rosseli Olsen, Martin Roymark, Anders Bastiansen, Steffen Thoresen, Kristian Forsberg, Eirik Salsten, Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen, Niklas Roest

106 2