Američanky slaví vítězství na ZOH 2018

ZOH 2018: Hokejistky USA a Kanady dnes potvrdily role favoritek

Dnes se odehrály dva zápasy skupiny A hokejového turnaje žen na olympijských hrách v Jižní Koreji. Proti sobě se utkaly USA s Finskem a Kanada s výběrem Ruska.

V zápase mezi USA a Finskem se do první velké příležitosti dostala Američanka Dugganová, která z pravé strany vyslala perfektní střelu na brankářku Rätayovou. Ta byla ale proti a výstavním semaforem střelu ukryla ve své lapačce. O chvíli později měly velkou šanci také Finky. Střela Minnamariové skončila v lapačce Rooneyové. První gól viděli fanoušci v Kwandong Aréně šest sekund před koncem první třetiny. Trefila se Venla Hoviová

Druhá perioda už byla v režii Američanek. V té jasně přestřílely Finky 23:5. Zápas dokonce otočily ve svůj prospěch z 0:1 na 2:1. Nejdříve v osmadvacáté minutě vyrovnala Monique Lamourexuová- Morandová.

O tři minuty později se radovaly Američanky znovu. Z přesilové hry se trefila po parádní souhře Kendall Coyneová.

Poslední dvacetiminutovka byla střelecky hodně vyrovnaná. Dvě minuty před jejím koncem hrály Finky v šesti bez brankářky. Američanky toho využily a přidaly třetí branku. Camaranesiová poslala kotouč do prázdné brány pouhých třináct sekund před koncem základní hrací doby.

Finsko: USA 1:2

Branky a nahrávky: 20. Hoviová (Välimäkiová, Nieminenová) – 29. M. Lamoureuxová-Morandová (Panneková, J. Lamoureuxová-Davidsonová), 32. Coyneová (Knightová, Deckerová), 60. Camaranesiová

Střely na branku: 24:42

Zápas mezi Kanadou a Výběrem Ruska byl na góly bohatší než předchozí duel mezi USA a Finskem. Na první gól si ale museli fanoušci v Kwandong Aréně počkat až do druhé třetiny. Tam na začátku dvaadvacáté minuty poslala Kanadu do vedení 1:0 Rebecca Johnstonová, která z první propálila ruskou brankářku Morozovovou.

Netrvalo moc dlouho a skóre bylo 2:0. O pouhé dvě minuty později se trefila Haley Irwinová z přesilové hry, když skvěle tečovala puk od Johnstonové.

Čtyři minuty před koncem druhé periody navýšily Kanaďanky stav na tříbrankový rozdíl. Mélodie Daoustová dostala do předbrankového prostoru volný puk, který pak jen usměrnila za záda Morozovové.

V poslední dvacetiminutovce byla i nadále aktivnější Kanada. Zámořské hokejistky ukazovaly odhodlanost a hlavně větší kvalitu. Gól na 4:0 vstřelila v polovině periody Rebecca Johnstonová, která dokázala využít další přesilovou hru. Od Johnstonové to byl již druhý gól v tomto zápase. O dvě minuty později byl stav již 5:0. O tento gól se postarala Mélodie Daoustová, který vstřelila také již svůj druhý gól v tomto utkání.

Po většinu zápasu se hrálo pouze na ruskou bránu. Rusko nakonec nevstřelilo Kanadě žádný gól a prohrálo 0:5.

Kanada: OAR 5:0

Branky a nahrávky: 22. Johnstonová (Saulnierová, Jennerová), 25. Irwinová (Johnstonová), 36. Daoustová (Agostaová, Poulinová), 49. Johnstonová (Lacquetteová, Poulinová), 51. Daoustová (Poulinová)

Střely na branku: 48:18